Krkavčí brána

21. února 2008 v 19:19 | LucY |  Referáty, knihy, poezie i próza
Autor: Antony Horowitz
Kniha - je členěna do kapitol, které mají pokaždé jiný název
- bez ilustrací
Postavy: Mathew (Matt) Freeman - čtrnáctiletý chlapec a taktéž hlavní postava této knihy
Kelvin - Mattův kamarád až do chvile kdy vykradají skladiště
Jayne Deverillová - Mattova opatrovatelka, později Matt zjistí, že čarodějnice
Detektiv - Tento detektiv projednává Mattův případ a zajímá se o to jak Matt žije
Richard Cole - Konečný a stávající přítel Matta
Podivní obyvatelé města Lasser Malling
Kniha vypráví o čtrnáctiletém chlapci Mattovi, který má neobvyklou schopnost, na kterou přišel už když byl malý, ale nechtěl si to připustit a nevěřil tomu. V 8 letech mu zemřeli rodiče a on žil až do teď se svou tetou a jejím přítelem v Ipswichi. Ale kvůli své výtržnosti byl ve skladišti - který se svým kamarádem vykrádal - zatčen a poslán do projektu PPSP což je pěstounská péče daleko od města. Protože Matt neměl rád svou tetu a jejího přítele, s radostí se do projektu zapojil. To však neměl dělat. Matt patří mezi pětici vyvolených dětí, jejichž předkové kdysi vytvořili bránu a zavřeli do ní Staré. Staří byli totiž zkáza, zloba, temnota, prostě všechno špatné.
Paní, k níž se Matt nastěhuje do městečka Lasser Malling, se jmenuje Jane Deverillová a jak Matt časem zjistí, že p. Deverillová s celou vesnicí patří mezi lidi, kteří chtějí Staré propustit z jejich vězení. Matový se dějí hrozné věci. Všichni co se mu snaží pomoct zemřou.
Matt - s pomocí mnoha dalších - jim v tom zabrání. Obyvatelé městečka Lasser Malling se scházejí každou noc v lese, ve kterém se nachází jaderná elektrárna, kterou kdysi přestala vláda používat. Vytvářejí tam program, jak Staré propustit a také na to přijdou. Potřebují rituál, oheň a krev. Rituál znají, oheň není tak těžké vytvořit a krev získají z Matta.
Matt se snaží utéct, ale marně. Stejně se ho obyvatelé zmocní. Připoutají ho k lehátku a čekají na čas, ve kterém mají začít. Když nastane doba probodnutí Mattova srdce. Matt použije svou moc, zastaví nůž, odpoutá se z lehátka a uteče. Jenže ostře nabroušený nůž mu přejede lehce po kůži a obyvatelé získají krev. Udělají tedy rituál bez něj. Avšak program se zvrtne a obyvatelům už není pomoci. Ti co opustí magický kruh shoří a ostatní polapila obrovská ruka jednoho ze Starých, která se dostala bránou ven. Ale továrna vybuchne a Staré uzavře zpět.
Matt uteče a nastěhuje se k příteli, který mu pomohl z hodně šlamastik, k Richardovi. On jediný zůstal naživu a tak se o něj stará. Matt se dozví o společnost s názvem Nexus. Skládá se ze čtrnácti lidí s celého světa, kteří střeží tajemství Krkavčí brány. Od jednoho z jejich členů se Matt dozví, že se někde nachází ještě jedna Brána a Matt ji nesmí nechat otevřít. Ale o tom už se dozvíme v dalším díle této knihy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni, jestli jsi tu byl

click

Komentáře

1 Deana Deana | Web | 8. června 2008 v 15:58 | Reagovat

ahojky,máš heskej blog.jukněte i na muj mam tam docela brý wally a tak nechte pls koment dík předem...hoooj:o))-..

2 MiShA MiShA | Web | 29. listopadu 2008 v 12:17 | Reagovat

Skvělá knížka.. x)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama