Cestování časem

24. března 2008 v 20:33 | LucY |  [..Nezařazené..]
Cestování v čase je teoretická koncepce, kdy se cestovatel pohybuje do minulosti či do budoucnosti, většinou za pomoci nějakého ,,Stroje času".
Již od počátku vědy si mnoho lidí klade otázku, zda může cestovat do minulosti či cestovat do budoucnosti. Přestože až do začátku 20. století bylo cestování v čase považováno za nemožné, fyzik Albert Einstein pomocí speciální teorie relativity ukázal, že do budoucnosti cestovat lze. Podle této teorie, pokud se jakékoliv těleso přiblíží rychlostí světla, čas se pro něj z hlediska ostatních zpomalí, takže vlastně cestuje do budoucnosti. Stejného efektu lze dle obecné teorie relativity dosáhnout pobytem v silném gravitačním poli, například poblíž černé díry. Nicméně při žádném z těchto způsobů není možné se vrátit do výchozí doby, cesta je jednosměrná.
Dyžtak se mrkněte o jeden článek zpět, tam je toho více. Ale když už jsem sem dala tu teorii, tak jsem chtěla zařadit i cestování v čase. Jelikož to má mezi sebou obrovskou spojitost. Nebo-li souvísí jedno s druhým.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni, jestli jsi tu byl

click

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama