Harry Potter a Relikvie Smrti

8. března 2008 v 10:07 | LucY |  Referáty, knihy, poezie i próza
Autor: J. K. Rowling
Kniha - je členěna do kapitol, které jsou pokaždé jinak pojmenované
- bez ilustrací
Postavy: Harry Potter - Hlavní postava
Hermiona Grangerová - Harryho kamarádka
Ron Weasley - Harryho kamarád
Voldemort - Největší nepřítel Harryho
Smrtijedi - Přívrženci Voldemorta
Brumbálova Armáda - Armáda, skládající se ze studentů Bradavické školy, kteří jsou s Harrym a chtějí mu pomáhat
Fénixův řád - Shromáždění dospělých kouzelníků, kteří také Harrymu pomáhají a snaží se aby přežil, jsou schopni za něj položit i vlastní život
a další….
Kniha začíná v domě v Zobí ulici. Fénixův řád musí Harrymu pomoct se bez úhony dostat pryč. Při evakuaci zemře Pošuk Moody, Georgu Weasleymu jeden ze smrtijedů zasáhne ucho a George o něj přijde. Jinak se všichni dostanou do bezpečí. Avšak nastane znovu situace, kdy musí Harry, Hermiona a Ron opustit svůj úkryt a vydat se za svým úkolem, který jim - v minulém díle - dal brumbál, najít a zničit všechny Voldemortovi viteály.
V Bradavicích se stal po Brumbálově smrti ředitelem Severu Snape a zavládl zmatek. Vše se dostalo pod vedení lorda Voldemorta jak Bradavická škola, tak i ministerstvo..Ovšem stále jsou ve škole Harryho přátelé, kteří mu věří. A stojí za ním.
Děje se, ale něco divného. Všude kde Harry chodí se mu náhodou objevuje vždy stejný znak. Přeškrtnuté oko v trojúhelníku. Později Harry zjistí, že tento znak znamená Relikvie Smrti. Oko je kámen, který dokáže vrátit mrtvé znovu na svět. Čára, kterou je oko přeškrtnuté vyznačuje bezovou hůlku, která je nepřemožitelná. Avšak jen v případě, že ji vlastní osoba, která ji vlastnit má. A trojúhelník je neviditelný plášť, který ukryje před vším.
Podle všech důkazů si Harry uvědomí, že neviditelný plášť (jeden z relikvií) vlastní právě on. S pomocí jeho přátel Harry zničí všechny viteály. Zbývá mu jediný a tím je Nagini. Voldemortův had. Je tu problém. Voldemort si hada drží pořád u sebe. Harry se tedy za Voldemortem vydá do zapovězeného lesa. Cestou tam se Harrymu podaří otevřít zlatonku, kterou dostal od Brumbála. Ze zlatonky mu vypadne do rukou kámen, který je další z relikvíí. Harry si s ním vyvolá rodiče, Siriuse a Remuse (který i se svou manželkou Tonsnovou zemřou v boji proti smrtijedům). Vyvolal je proto, protože chtěl vědět jaké to je umřít a také proto, že je chtěl naposled vidět, pokud by zemřel.
Voldemort na Harryho sešle smrtící kouzlo. Ovšem Harry to přežije a Voldemortovi se postaví v Bradavicích ve Velké Síni. Před zraky všech co ve škole byli, Pána Zla zabije. Naginy zabije Neville. A tak se lord Voldemort navždy ztratí ze světa.
Harry se ožení s Ginny Weasleyovou a mají spolu tři děti. Albuse Severuse - pojmenovaný po dvou Bradavických ředitelých, Jamese a Lily - podle Harryho rodičů. - Harry pojmenoval jednoho ze synů po ředitelích a i když knížka ze začátku vypadá, že Snape je s Voldemortem, Harry zjistí, že i když je jedním ze smrtijedů, stále stojí na Brumbálově straně a nepřeje si Harryho smrt. - Ron si vezme za ženu Hermionu a mají spolu dvě děti se jménem Rose a Hugo. Draco Malfoy se v epilogu objevuje se svou ženou a dítětem, Neville Longbottom je v Bradavicích učitelem.
A Relikvie? Plášť si sice Harry nechá, ale kámen zahodí a hůlku vrátí Brumbálovi do hrobu, kam patří.
Zemřou: Pošuk Moody - při převozu Harryho do úkrytu, Fred Weaseley - kterého zasypou trosky chodby v Bradavicích, Remulus Lupin a Tonková - při boji proti smrtijedům, Belatrix Lestrangeová - rukou Molly Weasleové, Voldemort - rukou Harryho Pottera, sova Hedvika - taktéž při převozu Harryho, Dobby - rukou Belatrix Lestrangeové, Crabbe - zemře rukou ohně, který sám vyčaroval

Klidně můžete kopírovat, ale prosím buďte tak laskavý a napište mi to sem. Aspoň budu vědět, že se to někomu líbí:). Dik


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni, jestli jsi tu byl

click

Komentáře

1 luca luca | Web | 8. března 2008 v 12:37 | Reagovat

dobrý,:-).... sem čekala ze harry umře....;-)

2 spermoš spermoš | 17. března 2009 v 18:13 | Reagovat

huste a kdy Herry umře???

3 LucY LucY | Web | 22. března 2009 v 9:11 | Reagovat

4spermoš: Hele to nevim.. Kniha končí tak jak jsem napsala..;) a další díl už není a nebude

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama