Pán prstenů : Společenstvo prstenu

8. března 2008 v 12:24 | LucY |  Movies
Originální název:The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
Motto: Jeden prsten vládne všem, Jeden jim všem káže. Jeden všechny přivede, do temnoty sváže.
Typ filmu: Akční Dobrodružný Fantasy
Rok výroby: 2001
Režie: Peter Jackson
Hrají: Dominic Monaghan (Smíšek) , Sean Astin (Sam) , Sala Baker , Sean Bean (Boromir) , Cete Blanchet (Galadriel) , Orlando Bloom (Legolas) , Billy Boyd (Pippin) , Marton Csokas (Celeborn) , Iam Holm (Bilbo Pytlík) , Ian McKellen (Gandalf) , Peter McKinzie (Elendil) , Viggo Mortensen (Aragorn) , Craig Parker (Haldir) , John Rhys-Davies (Gimli) , Liv Tyler (Arwen) , Hugo Weawing (Elrond) , Elijah Wood (Frodo Pytlík) , Philip Grieve (Hero Orcs) , Shane Rangi , Thomas McGinty , Timothy Bartlett , Norman Forsey , Noel Appleby , Michael Elsworth , Lawrence Makoare , Brent McIntyre , Ian Mune , Cameron Rhodes , Sam La Hood , Lee Hartley
Hlavním hrdinou je hobit Frodo Pytlík, který se ve své vlastní domovině zvané Středozemě dostal do samotného centra bitvy mytických proporcí. Bude muset během svého putování prokázat, že moc přátelství a individuální odvahy dokáže úspěšně čelit i těm nejničivějším silám temnoty.
Frodova dobrodružství odstartuje dar jeho příbuzného Bilba. Od něj získá magický prsten, který Froda postaví do souboje se silami zla reprezentovanými krutovládcem Sauronem. Ten touží za každou cenu získat prsten, protože je pro něj zdrojem neomezené moci, jedině s jeho pomocí se mu může podařit zotročit lid Středozemě a stát se jeho neomezeným pánem.
Ve snaze čelit Sauronovým temným plánům, se musí Frodo spojit s několika dalšími bytostmi. Vytvoří s nimi takzvané Společenstvo složené z jeho přátel, čaroděje, elfa, trpaslíka a dalších pomocníků, se kterými se vydá na cestu na jejímž konci doufají, že se jim podaří prsten jednou provždy zničit. Jejich cesta však prokáže, že nejenom magické prsteny, ale také sounáležitost všech živých bytostí mohou dokázat netušené věci. Musí však čelit nejen nebezpečím, která na ně číhají na územích ovládaných Sauronem, ale i rozkladné moci samotného prstenu.

Filmový epos, který byl natočena podle Tolkienovy legendární trilogie se stal jedním z nejkolosálnějších počinů jaké kdy spatřily přítmí kin. Mytické události, krajiny a stvoření vzešlá z Tolkienovy fantazie, to všechno si vyžádalo čtyři desetiletí trvající vývoj filmových technologií, než jsme se dostali na úroveň, kdy je možno převést je bez úhony na plátno.
Film Pán prstenů, který napsal, režíroval a produkoval Peter Jackson je prvním dílem trilogie, jejíž další dva díly byly v zájmu zachování integrity příběhu natočeny spolu s tím prvním. Brzy proto budou následovat další dva díly: Dvě věže a Návrat krále.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni, jestli jsi tu byl

click

Komentáře

1 koří koří | Web | 8. března 2008 v 12:32 | Reagovat

Dobrej film... a mimochodem máš fakt perfektní blog:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama