EMO

3. dubna 2008 v 21:01 | LucY |  [..Nezařazené..]
Emo je americký slangový výraz označující styl oblékání nebo hudby, nebo též nešťastný a melancholický stav mysli.
Jako emo jsou označovány dva různé styly oblékání (tvrdý styl a jemný styl). První vychází z "indie emo" scény devadesátých let, a má vazby na indie rock a punk rock. Zahrnuje oblečení obnošeného vzhledu, typicky v khaki barvách. Trička bývají menší, s potiskem ve stylu osmdesátých let. Tašky a batohy bývají zdobeny špendlíky a odznáčky růz
ných kapel.
Druhý populární styl je tmavší a vyznačuje se narovnanými vlasy obarvenými na tmavo (typicky černou, červenou, blond, růžovou nebo nějaký nepřirozený odstín tmavé barvy). Muži nosí upnuté kalhoty, obvyklý je piercing rtů či obočí a tmavý makeup (u žen i u mužů; nejvýraznější je černá tužka na oči, ale vyskytují se i červené oční stíny). Častým doplňkem jsou brýle s tlustými tmavými obroučkami, které občas nosí i jedinci kteří brýle nepotřebují.
Oblíbenou obuví jsou kotníčkové tenisky nebo skate boty.
Přestože "emo" označuje jak oblékání a postoje fanoušků emo scény, tak i původní hudební styl, jsou od sebe tyto dva významy značně vzdáleny. Emo jako hudební styl dlouho předchází slangovému označení "emo". Současně je mnoho dnes aktivních hudebních skupin označováno jako "emo" zhusta jen proto, že se jejich styl oblékání shoduje s významem slangového výrazu.
Častým stereotypem je asociace ema se sbepoškozováním, zejména pak podřezáním zápěstí, což může být do značné míry způsobeno "emo" texty, které o sebepoškozování nezřídka mluví.
Výraz "emo" je v posledních letech také používán na Internetu jako urážka, vztahovaná na jedince jevící se jako psychicky labilní nebo rozebírající své osobní životy na veřejných diskusních fórech. "Emo" také bývá používáno k označení dperesivních pocitů. "Emo" styl je také často spojován se sebepoškozováním a sebevraždami, které jsou častým tématem písní od "emo" interpretů a také příspěvků na blozích a diskusních serverech navštěvovaných lidmi hlásícími se k tomuto stylu.
Můj názor na EMO: Nemám proti Emu skoro nic.. Každý má svůj styl a každému se líbí něco jiného. Ovšem jsou mezi ,,Emáky" ti co vůbec nevědí o co v tom stylu jde a ,,hrají si" na EMO.. Tito lidé se mi hnusí.. Copak nemají svůj styl.. Pokdu tohle někdo takový čte, tak mu vzkazuju: Zamysli se nad sebou.
Jinak by mě zajímalo jaký máte na EMO názor vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lucka lucka | 26. května 2008 v 16:13 | Reagovat

... luci nevim nevim ale ve škole si tvrdila uplně něco jinýho než máš tady...

2 Zuzinka Zuzinka | Web | 13. července 2008 v 13:28 | Reagovat

můj názor znáš..... emo ne!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama