Největší penis

2. dubna 2008 v 19:22 | LucY |  [..Věděli jste, že..]
... Největší penis na světě má korýš..
Když se kohokoli zeptáte, které zvíře má největší penis, pravděpodobně dostanete odpověď velryba, slon nebo žirafa. Samozřejmě v absolutní velikosti nebude odpověď daleko od pravdy. U plejtváka obrovského se uvádí, jeho pyj dosahuje délky až 2,7 metru. Slon také nemá žádného drobečka jeho penis ve ztopořeném stavu měří až 150 centimetrů. Dlouhonohý žirafák se svou metrovou chloubou rozhodně příliš nezaostává, avšak největší penis mají svijonožci.
Tito v dospělosti přisedle žijící korýši jsou vybaveni šesti páry končetin, kterými přihánějí do své blízkosti kořist - drobný plankton. K podkladu jsou tudíž "přirostlí" hřbetem. Chrání je pevná vápnitá schránka, kterou mohou uzavřít tak těsně, že jim neublíží ani pokles vodní hladiny a několikahodinový pobyt "na souši".
Právě tento zvláštní přisedlý způsob života dospělých svijonožců způsobil, že se u nich vyvinul nejdelší penis na světě. Je celkem osmkrát delší než jejich tělo. Díky tomu je schopen oplodnit i vzdálenější jedince. Svijonožci získali schopnost měnit velikost a tvar penisu v závislosti na podmínkách prostředí, lépe řečeno dle pohybu vln. Je-li vlnění slabší mají delší a tenčí penis, aby dosáhl dál. Ve větších vlnách je kratší a tlustší, aby se dal lépe ovládat... Výsledkem je v obou případech úspěšnější reprodukce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni, jestli jsi tu byl

click

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama