Druhy metalu

26. srpna 2008 v 15:26 | LucY |  Hudba - texty, videa, překlady, info
Heavy Metal
Jeden z nejoblíbenějších metalových stylů, který se vyznačuje především velkou melodičností a vysoko položeným, čistým zpěvem. Bývá poměrně rychlý a často se v něm objevují sborově zpívané refrény.
Power metal
V tomto příjemně melodickém stylu je velký důraz kladen na texty, jež popisují hlavně doby dávných válek a mystických bojovníků, kteří se jich účastnily.
Click na celý článek;)

Speed metal
Je to velice rychlá verze heavy metalu, jehož melodičnost bývá většinou poražena pouze neuvěřitelnými hlasy zpěváků.
Trash metal
Jedná se o styl, o poznání tvrdší než styly předešlé, u něhož je většinou důraz kladen na rychlou a agresivní hudbu.
Dh metal
Asi nejtvrdší styl, který se dá nalézt. Je charakteristický chroptivým zpěvem, kterému častokrát není ani rozumět a častými boostry kytar. Texty bývají často kritické vůči společnosti.
Doom metal
Tento styl také obsahuje chroptivý zpěv, který je hlavním znakem death metalu, ale často se k němu připojuje vysoký ženský hlas a hlavně je zde mnohem pomalejší hudba. Také se zde velmi často objevují hudební nástroje jako housle, violoncela a flétny.
Black metal
Stále poměrně tvrdý styl, ale položený do o něco vyšších tónin, což se týká jak hudby, tak i zpěvu. I zde se využívají nástroje jako klávesy, housle a violancela. Mnoho black metalových skupin používá jako svou image bíle obarvené tváře okrášlené různými černými pošklebky. :)))
Grind core
A hned se zdá, že death metal není tak tvrdý jak na první poslech zněl. Tento styl je jeho mnohem tvrdší a brutálnější verze, což se týká hudby i zpěvu.
Industrial metal
Jde o hodně rychlý metal, doplněný kovovými a dunivými zvuky strojového typu.
Gothic metal
Je to vlastně odlehčená a melodičtější verze doom metalu. Vyznávají se zde především hluboké, čisté, mužské hlasy, propletené s vysokými ženskými hlasy. Opět se zde objevují různé hudební nástroje, které nepatří zrovna do skupiny metalových. Celkově tento styl připomíná starobylou hudbu, okořeněnou perfektní melodii a hlasy.
Progresive metal
Jedná se hlavně o skupiny, jenž se skládají z hudebníků, kteří mají svůj hudební vrchol už za sebou a hrají takový průřez tou měkčí polovinou metalu. Dá se říci, že v některých oblastech až hraničí s rockem.
Atmospheric metal
Tento styl je asi nejměkčí součástí metalu, jedná se o pohodovou hudbu, doplněnou o zvuky přírody, která se hodí spíše pro relaxaci.
Folk metal
Opět jde o tu měkčí část metalu, ve které si skupina většinou vezme nějakou známou melodii a upraví ji do podoby metalu. často se používají nástroje charakteristické pro danou zemi.
Symphonic metal
Metal skloubený se symfonickým orchestrem. Pokud se povede vyvážit metal s vážnou hudbou tak, aby jedno nerušilo to druhé vzniká naprosto neuvěřitelná kombinace, ale není mnoho skupin, kterým se to povede.
Dark metal
Styl více než podobný black metalu, vybroušený špetkou gothic metalu.
White metal
Název zahrnující všechny styly, které mají co dočinění s křesťanskými texty a podobně
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ollinka ♥ SB *kisses* Ollinka ♥ SB *kisses* | Web | 26. srpna 2008 v 19:38 | Reagovat

joo.. tak já mam asi nejradši Heavy a Gothic metal.. :)

2 Klára Klára | Web | 26. srpna 2008 v 20:27 | Reagovat

Teda nevěděla jsem, že existuje tolik druhů metalu. Já osobně metal moc nevyznávám, ale když na to přijde, tak si klidně poslechnu Evanesence nebo Nightwish(doufám, že to jsou metalový skupiny, abych nevypadala jak úplnej trouba:-D), u mě rozhoduje to, jestli mě píseň zaujme...

3 Mrs. Simonka→SB Mrs. Simonka→SB | Web | 27. srpna 2008 v 13:52 | Reagovat

Ojdá nějak moc :D:D

4 no Tomáš né?!?!? bože... no Tomáš né?!?!? bože... | 22. prosince 2008 v 20:52 | Reagovat

Metal je fajne .... kdyby to slyšeli ty hoperský kurvy co furt chlastaj a hulej tak by se ztoho poblili a rozbrečeli.

Heavy Metal+Trash Metal FTW!

Dobrej blog Lucko.

Tom Kaplan

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama