Jimi Hendrix

26. října 2008 v 19:57 | LucY |  Osobnosti

Původní jméno: Johnny Allen Hendrix
Povolání: zpěvák, kytarista, skladatel
* 27.11.1942 Seattle
18.9.1970 (27 let)
Znamení: Střelec
Člen skupiny: The Jimi Hendrix Experience

Hendrix je považován za jednoho z nejvýznamnějších a nejvlivnějších kytaristů v historii rockové hudby. V osmnácti letech opustil školu a začal se plně věnovat hře na kytaru. Po ročním pobytu v armádě byl propuštěn (vymluvil se prý na to, že se mu libi nějaký voják a byl propuštěn, kvůli údajné homosexualitě).
Přibližně rok hrál s různými kapelami a počátkem roku 1964 přišel do New Yorku, kde začal hrát se skupinou Isley Brother. Později stál na podiu s hvězdami jako je B. B. King, Tina Turner, ..... Nějakou dobu hrál s Curtisem Knightem a později se zcela osamostatnil a začal působit v newyorské čtvrti Greenwich Village. Zde se setkal s Chasem Chandlerem, s kterým v roce 1966 opustil New York a přesídlil do Londýna. Zároveň si změnil jméno na Jimi Hendrix.
V říjnu 1966 byla založena skupina The Jimi Hendrix Experience, jejíž součástí byl Jimi Hendrix, Mitch Mitchell a Noel Redding.
Následující období až do jara 1967 bylo obdobím úžasného nástupu Hendrixe. Současně svým vzhledem, vystupováním a především hudbou spoluvytvářel atmosféru konce šedesátých let. Jimi Hendrix oslňoval brilantní technikou, ale také velmi často vytvářel až brutální zvukové efekty za pomocí různých kytarových pomůcek, které mu výráběl nadšenec do efektů Roger Mayer.
V roce 1967 byl označen časopisem Melody Maker za nejlepšího světového umělce pop-music. 18.9.1970 zemřel v Londýně po neúmyslném předávkování léky, kdy při převozu do nemocnice zemřel zadušením zvratky.

Tak zkončil život více než nadaného celosvětově známého a proslulého kytaristy Jimiho Hendrixe. Škoda, že umřel tak mladý. To co dokázal on, dalších 100 let nikdo nedokáže (o tom jsem přesvědčená). Takovýhle talenti se rodí ttiž jen jednou za 100 let. Jeho technika byla a je nepřekonatelná. Je to borec!! Je často označován za nejlepšího kytaristu, co kdy žil. Na běžnou kytaru hrál levou rukou. Neuměl noty a proto místo nich používal barvy.

V CČ videa+fotky


Na akustice

Borec!!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 E.L.S. - eSBé, které tě NIKDY neopustí!!...sice trochu víc ukecané, ale cooo.. :c))...:-* E.L.S. - eSBé, které tě NIKDY neopustí!!...sice trochu víc ukecané, ale cooo.. :c))...:-* | Web | 26. října 2008 v 20:21 | Reagovat

u mě je bleskovka, tak se mrkni, jestli chceš :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama