Kreyson

3. října 2008 v 14:04 | LucY |  Hudební skupinky

Kapela Kreyson vznikla kolem roku 1989. Založena byla rukou Láďy Křížka (zpěv). Později přibyl do bandu Jaroslav Bartoň (kytara), Daniel Krob (kytara), Karel Adam (basa+klávesy) a Robert Vondrovic (bicí).
V roce 1990 natáčí kapela své první album Anděl na útěku v české i anglické verzi. S hitem ,,Vzdálená" obsazuje Kreyson první příčky hitparád.
O rok později vydávají CD s názvem Křižáci, které má i svou anglickou verzi. I ta oslaví nemalý úspěch. Ovšem v CD je už bez Daniela Kroba a Roberta Vondrovice. Místo kyraristy nikoho nesehnali, ale za bicí se našla náhrada v podobě Daniela Hafsteina.
V roce 1993 je nahrána třetí placka Elixír života.
A o dva roky později vydají další album Zákon Džungle.
O rok déle už to šlo s Kreyson z kopce. Začal se rozpadat takže poslední co stačili vydat bylo The best of Kreyson.
V polovině roku 2006 začal Láďa Křížek Kreyson znovu obnovovat. Byl vyhlášen konkurz z něhož byla nakonec vybrána tato pětice: Radek Kroc (kytara), Honza Běhunek (kytara), Jaroslav Bartoň (kytara), Luděk Adámek (baskytara) a Zdeněk Pradlovský (bicí).
V květnu 2007 vychází nové CD s názvem Nejde vrátit čas.

Tak tohle je asi tak ve zkratce o kapele Kreyson. Snažila jsem se to zkrátit co nejvic, ale aby tam byly důležité věci. Takže pokud budete chtít kopírovat, tak se zdrojem, dík;)

Oficiální stránky Kreyson: www.ladakrizek.com
Láďa Křížek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama