The Stooges nebo-li zakladatelé punku a metalu

23. října 2008 v 15:23 | LucY |  Hudba - texty, videa, překlady, info
Dneska ráno mi nevlastní táta přivez časopis Filter, samozřejmě jsem z něj měla radost a začla si ho pročitat. Otočila jsem na stranku 64 a v nadpisu bylo MILUJ SVOU NENÁVIST. Zajmavý, tak jsem četla dal a nakonec si přečetla celý článek o Iggy Popovi a kapele The Stooges. Ano, tohle jsou zakladatelé punku a metalu. Iggy Popovi se také řiká kmotr punkrocku. On sám z toho ale nijak nadšenej neni.. Já osobně bych mu dala přezdívku spíš nestárnoucí děda (jestli ji ještě nemá). Sice se mu stáří na těle podepisuje, ale to jak odpovidal na ty otázky a jak jsou popisovány jeho koncerty určitě nevypovídá o tom, že by tenhle jeden a šedesátiletej chlápek měl někdy spát pod růžema...

Tak třeba na otázku: Známý jste také tím, že jste někdy v těch raných dobách ,,vynaleznul" skok do lidí. Pamatujete si ještě jak a proč jste to udělal poprvé? Odpověď: Jasně bylo to někdy během našeho druhého turné. Tou dobou jsem na koncertech přestal hrát na kytaru a stal se ze mě vůbe cpoprvé frontman co jenom zpívá. Ten večer jsme hrálui jako předskokani Franka Zappy a jeho The Mothers of Invention. Pódium bylo velmi nízké, asi tak tři apůl stopy. Pro mě bylo důležité udržet pozornost lidí a přitáhnout ji ke kapele. Když jste první předkapela a stojíte na začátku kariéry, máte jenom pár pokusů a hotovo. Neuděláte dojem, zkurvíte to, jste v prdeli a můžete jít na pracák. Proto jsem se v jeden okamžik toho koncertu rozhodnul pro věc, kterou dělají malé děti, aby na sebe upoutaly rodiče. Ty děti nejrřív ztuhnou na místě a pak spadnou po čuni rovnou na zem. Já udělal přesně totéž. Jen s tím, že pode mnou stály nějaké holky. Chtěl jsem spadnout na ně, ale rozestoupily se a já spadnul na držku a uštípnul si zuby.

Tohle mě dostalo..:D.. Trochu jsem se u toho natlemila.. Nejen tou představou jak Iggy padá z podia rovnou na hubu, ale také proto jak se vyjadřuje. Je mu 61 a on se nezměnil ve starého pána, který chodí do parku krmit holuby nebo v šarmantního gentlemana. Je to stále ten sprostej mladík (duchem), kterej vyvádí hovadiny ať je kdekoli. Prostě borec;)

Iggy v plné kráse;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni, jestli jsi tu byl

click

Komentáře

1 zuzka zuzka | Web | 23. října 2008 v 15:32 | Reagovat

ahoj na mojom blogu je nový komix určite si ho pozri.

2 Nelthraion Nelthraion | Web | 20. května 2009 v 12:09 | Reagovat

Iggy Pop má co dočinění akorát s punkem. proto si taky punkový skupiny od těch metalovejch neuměj udržet rytmus vyjma těch nejlepších :) btw: Spark je lepší ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama