Hudební skupinky

Jumping Drums!!

6. června 2009 v 17:18 | LucY
Ve čtvrtek byli u nás. Myslím tím naši školu a ještě přesněji naši tělocvičnu. Slyšela jsem tentokrát Jumping Drums už po 4. během dvou let a musim říct, že jsou skvělí! Dávají do toho vše a zakladatel Ivo Batoušek to s lidma prostě umí. I největší suchar se při jeho řečích aspoň trochu ušklibne:). Ani jsem Vám neřekla, kdo jsou Jumping Drums zač. Takže je to bubenická kapela, která vznikla v Bruntále. Ale to, že je to bubenická kapela se dá odvodit už z jejich názvu - Jumping Drums - Skákající bubny. Já bych řekla, že při jejich hraní neskáčou tolik bubny jako ruce a nohy člnů a ruce a nohy obecenstva:). Kdybyste se chtěli o Jumping Drums dozvědět něco víc a nebo si třeba poslechnout jak hrajou, tak můžete na TĚCHTO webovkách. Určitě neváhejte;). (Natvrdim však, že se to musí každému líbit)

The Stooges

23. října 2008 v 15:50 | LucY
1967
Hudebně aktivní do roku 1974.
Od roku 2003 se kapela znovu vrací na hudební scénu.

Zakladatel: James Newell Osterberg nebo-li Iggy PopIggy hrál původně v bluesových kapelách až mu došlo, že to ho nijak nebere a proto zkusí něco nového. Nechtěl do toho jit ale sam. Tak přibral bratry Rona (kytara) a Scotta (bicí) Ashetonovi a k nim basáka Dava Alexandera.
Kapela měla koncerty ve velmi netradičním stylu. Mikrofon třeba umisťovali do zapnutého mixéru nebo byl mikrofon snímán vysavačem. Ale třešničkou na dortu byl Iggy Pop, který prováděl všemožné kousky jen aby strhnul pozornost. A to třeba tím, že se kutálel po střepech, skákal do lidí nebo hál hru zvanou ,,Hoď po mě co chceš a já si to na sebe napatlám". Díky takovýmto koncertům The Stooges rychle stoupla popularita a uzavřeli kontakt se společností Elektra.
Debutová deska vyšla roku 1969. Ta se však nesetkala s moc velkým úspěchem.
Druhá deska vyšla roku 1970 pod názvem Fun House, ale vedlo se ji asi tak stejně jako jeji předchudkyni.
Stooges s tim chtěli něco udělat a tak přibrali do kapely kytaristu Jamese Williamsona a pianistu Boba Sheffa. Bob, ale moc dlouho nevydržel a byl nahrazen Scottem Thurstonem. V tom kapelu opouští Alexander a nahrazuje ho Zeke Zettner, kterého vzápětí vystřídá Jamese Racca.
Kapela na tom nebyla nijak zvlášť dobře, protože členové brali drogy a obzvláště Iggy se ve společensky přijatelném stavu malokdy objevil. Podle toho vypadali i koncerty a Stooges si vykoledovali vyhazov u Elektry a s tím i finish jejich fungování.
Iggy se seznamil a spřátelil s Davidem Bowiem. David chtěl Iggymu pomoct dát kapelu znovu dopořádku a nakonec se mu to povedlo. Netočili desku Raw Power (1973). Bohužel se zase setkala s komerčním neúspěchem. Roku 1974 spadnul Iggy zase do heroinu a s kapelou byl konec.
Iggy se dva roky dával do kupy a pak za za pomoci Bowieho a Williamsona odstartoval úspěšnou sólovou kariéru, Ashetonovi založili vlastní kapelu, který však dlouho nevydržela a Ron přesídlil do kultovní americké formace Destroy All Monsters.
Dave Alexandr zemřel v roce 1975 na zánět jater.
V roce 2003 natočil Iggy Pop desku Skull Ring a obohatil ji o některé skladby na kterých spolupracoval s bratry Ashetonovými a reunion byl na světě. Po téměř 30 letech začali Stooges opět koncertovat a v roce 2007 vydala kapela po 34 letech novou deskou s název The Weirdness.
Toť o The Stooges. Doufám, že jste si to přečetli, protože je to důležitý;). A věta na závěr: Zkrátka a dobře, The Stooges ovlivnili hudební vývoj nezanedbatelnou měrou a svými prvními třemi deskami se zařadili mezi legendy.

Kreyson

3. října 2008 v 14:04 | LucY

Kapela Kreyson vznikla kolem roku 1989. Založena byla rukou Láďy Křížka (zpěv). Později přibyl do bandu Jaroslav Bartoň (kytara), Daniel Krob (kytara), Karel Adam (basa+klávesy) a Robert Vondrovic (bicí).
V roce 1990 natáčí kapela své první album Anděl na útěku v české i anglické verzi. S hitem ,,Vzdálená" obsazuje Kreyson první příčky hitparád.
O rok později vydávají CD s názvem Křižáci, které má i svou anglickou verzi. I ta oslaví nemalý úspěch. Ovšem v CD je už bez Daniela Kroba a Roberta Vondrovice. Místo kyraristy nikoho nesehnali, ale za bicí se našla náhrada v podobě Daniela Hafsteina.
V roce 1993 je nahrána třetí placka Elixír života.
A o dva roky později vydají další album Zákon Džungle.
O rok déle už to šlo s Kreyson z kopce. Začal se rozpadat takže poslední co stačili vydat bylo The best of Kreyson.
V polovině roku 2006 začal Láďa Křížek Kreyson znovu obnovovat. Byl vyhlášen konkurz z něhož byla nakonec vybrána tato pětice: Radek Kroc (kytara), Honza Běhunek (kytara), Jaroslav Bartoň (kytara), Luděk Adámek (baskytara) a Zdeněk Pradlovský (bicí).
V květnu 2007 vychází nové CD s názvem Nejde vrátit čas.

Tak tohle je asi tak ve zkratce o kapele Kreyson. Snažila jsem se to zkrátit co nejvic, ale aby tam byly důležité věci. Takže pokud budete chtít kopírovat, tak se zdrojem, dík;)

Oficiální stránky Kreyson: www.ladakrizek.com
Láďa Křížek

HammerFall

11. srpna 2008 v 9:54 | LucY
Datum založení: 1993
Členové: (Od dob založení se jich mnoho vystřídalo, ale já sem dávám jen ty nejaktuálnější)
od: 1993 Oscar Dronjak (kytara)
od: 1995 Joacim Cans (zpěv)
od: srpen 1999 Anders Johansson (bicí)
od: duben 2007 Fredrik Larsson (baskytara)
od: 2008 Pontus Norgren (kytara)
HammerFall je švédská heavy metalová kapela, která působí nejvíce v Německu. Kapelu založili Oscar Dronjak a Jesper Strömblad. Kapela zprvu představovala typ lokálních kapel, které nemají stálé obsazení a ve kterých se členové střídají jako na běžícím pásu. Zlom pro kapelu nastal v roce 1996, kdy z osobních důvodů odešel tehdejší zpěvák Mikael Stanne a jeho místo zabral Joacim Cans, který je v kapele dodnes.
V roce 1997 kapela vydala svoje první album pojmenované Glory to the Brave. Album způsobilo takový poprask, že se od té doby o heavy metalu hovoří o jako znovuzrozeném stylu.
Nejlepší písnička: Hearts of Fire

Cradle of Filth

6. srpna 2008 v 22:01 | LucY
Na tuhle kapelku mě přivedl jeden skvělej klučina z tábora. Sice jsem o ní už slyšela z dřívějška a dokonce i nějaký songy od nich, ale posouvala jsem ji do zadních příček. Jenže to byla chyba, ptž tahle kapela je fakt skvělá:). Nikdy jsem blackmetal neposlouchala, ale co se nestalo, líbí se mi to. Je to bombovej styl. Vřele doporučuju;).
Cradle of Filth je black/gothicmetalová skupina založená v Suffolku ve Spojeném království roku 1991. Kapela, které dominuje chorobně ječivý vokál Daniho Filtha, hrála zprvu black metal doplněný o temné klávesové party. Dnes je její styl nejčastěji definován jako extrémní heavy matal s gothickými prvky. Tato významná hudební skupina se dostala do povědomí nezainteresované veřejnosti díky mocnému a temně temnému Richmondovi pracujícímu pro Reynholm Industries, firmu hýbající děním na světovém poli IT seriálu IT Crowd:-).
Kapela CoF vznikla v létě 1991 v Anglickém Suffolku, když Danimu bylo 18. Dal se dohromady s Paulem Ryanem (kytara) a Johnem Richardem (basa) a roku 1992 vydali první album s titulem Invoking the Unclean. Další demo Orgiastic Pleasures vyšlo téhož roku, podíl na něm měl také druhý čerstvý kytarista Robin Graves. Pak přišli do kapely bratři, kytarista Paul Allender a klávesák Benjamin Ryan. V nové sestavě vydali koncem roku 1993 jejich nejlepší demo Total Fucking Darkness. Sestavu tedy tvořili: Dani (vokály), Paul Allender (Kytara), Paul Ryan (Kytara), Robin Graves (Basová kytara), Darren (Bicí), Benjamin Ryan (klávesy). Dema jsou něco mezi black a death metalem. Všechny vyšly na kazetách.

Apocalyptica

20. května 2008 v 18:14 | LucY
Apocalyptica je finská hudební skupina,která vznikla roku 1993, jejíž zvláštností je interpretace původních heavy metalových skladeb, osobitým způsobem aranžovaných pro violoncello. Založili ji Eicca Toppinen, Max Lilja, Antero Manninen a Paavo Lötjönen.
Skupina je složená ze tří (původně čtyř) klasických cellistů; kromě heavy metalu hraje též klasickou hudbu.
Skupina získala věhlas adaptacemi skladeb skupin Metallica a Sepultura. Zužitkovali svou znalost hry na cella a začali vytvářet covery písniček právě od Metallicy -koncertovali s velkým úspěchem po barech v Helsinkách, až si jich všiml producent Metallicy a vydal roku 1996 jejich první desku - Apocalyptica Plays Metallica by Four Cellos... Následovala deska Inquisition Symphony (1998), metalový nášup z části obsahující melodie idolu skupiny, zčásti melodie z pera Eiccy Topinnena. Ale skutečná sláva přišla až s další deskou The Cult (2000), jejíž hlavní song The Path lámal rekordy v žebříčcích radií po celé Evropě. Po vydání Vol2 této desky ale skupinu opustil Max Lilja. Další deska, Reflexions (2003), se nese v již v jiném duchu, a poslední album Apocalyptica (2005).

Donots

2. května 2008 v 7:23 | LucY
Donots zpočátku fungovali jako kapela hrající převzaté skladby od Bad Religion, Clash, nebo Sex Pistols. Teprve v roce 1995, s příchodem bubeníka Eikeho, začali tvořit vlastní repertoár a pracovat na debutuové desce. Nejvýraznější přelom v kariéře ovšem přineslo teprve album Amplify The Good Times z roku 2002 produkované Fabiem Trentinim (Guano Apes), které se hned po svém vydání vyšvihlo na přední místa v řadě hitparádách.
No to byly nějaký kecy.. jinak je to německá kapelka, která zpívá v angličtině a hrajou nějakej rockpunk nebo něco takovýho.. a dávám ji sem jeslikož jsem si předevčírem nechtěně poslechla jejich song a mrtě se mi to zalíbilo, tak abyste to věděli xP..
Tady si můžete poslechnout jak si to dávaj xP.. Jo a je to trochu podobný tomu jak hrajou Sum 41 ;)

Good Charlote

17. dubna 2008 v 21:40
Datum založení:01.04.1995
Členové: Joel Ryan Rueben Madden (zpěv), Benjamin Levi Madden (kytara, zpěv), Billy Martin (kytara), Paul Anthony Thomas (baskytara),od: 2007 Dean Butterworth (bicí)
Zrodila se skupina, která má dost invence i energie, aby se stala novým vlajkonošem americké neo-punkové scény - hlásá zámořský tisk o kalifornské kapele Good Charlotte. Nakolik jde o nadsázku či naopak o reálný předpoklad, můžete posoudit sami.

Eponymní debut z roku 1999 prokázal jejich nesmírnou energii a cit pro silnou melodii, jejich druhé album z roku 2002, kterého se prodalo bezmála 5 milionů kopií, je vyneslo na titulní stranu Rolling Stonesu, do New York Times či CNN a jejich skladbě Lifestyle se dostalo přídomku punk-rockové hymny roku 2002.

V roce 2003 přicházejí s albem "The Young And The Hopeless". O rok pozdeji album "Live At Brixton Academy". Ten stejný rok Good Charlotte vydávají další album "Chronicles of Life and Death", aby svůj statut jedné z nejžhavějších punk-rockových kapel současnosti obhájili.V březnu 2007 vydali svoje zatím poslední album - Good Morning Revival.Toto album sklidilo spoustu úspěchu,ale také kritiky - dokonce i od fanoušků. Jestliže jejich až dodnes poslední album znělo dospěleji, na albu Good Morning Revival to vypadá jakoby pracovali opravdoví chlapi. Změna je pochopitelná, otázkou je, kolik lidí ji dokáže přijmout.

Lampa 29

13. dubna 2008 v 19:55 | LucY
Samotné jádro kapely vzniklo na podzim 2001 po rozpadu Dušanova Snu, kde svou amatérskou rukou podíleli se na tvorbě písní Goody a Uwe, kteří právě za založením Lampy č.29 stojí. Společnými silami začala tato dvojice seskupovat materiál na první písně, jakými jsou např. Don Pablo alias Zahulíme??? nebo již kultovní vodrhovačka Veselá Písnička Prasátko Futy. Záhy na to již novorezené Lampě nestačil ke zkoušení Goodyho pokoj, načež si pronajali v UO garáž, kde se k nim brzy připojil první basák, a sice Marty z Jablonného nad Orlicí. Společně rozjeli pracovní dolaďovačku jednotlivých již připravených věcí, a spousta prvotních songů dostala teoretický nádech hotových věcí, doplněných o syrovou basovou linku. Ale nic netrvá věčně, a Marty snad vzhledem k ukončení své pracovní působnosti v UO a inklinaci k jiné muzice Lampu ještě před koncem roku 2001 opouští a na jeho místo okamžitě nastupuje 24.12. 2001 stávající bassmen Žako, bratr Uweho, jenž stál i u zrodu Dušanova Snu, ale jeho tamní hudební kariéru přerušila Základní Vojenská služba. Nastalo tvrdé zkoušení předpřipravených písní v nevytopené garáži v zimních měsících 2001-2002, aby Lampa mohla poprvé vystoupit 22.2. 2002 v již neexistujícím klubu Kolaps v Jablonném nad Orlicí. Nutno podotknout, že tato akce byla historicky prvním počinem tohoto sboru v promotérských aktivitách, které nakonec vyústily v založení Black Wejr Agency. Chvíli po prvním koncertu přichází vesměs očekávaná, ale přesto studená sprcha v podobě ukončení pronájmu garáže z důvodu neplnění nasmlouvaných požadavků ze strany kapely a Lampa se ocitá na ulici bez zkušebny. V tomto období trio funguje pouze jako živý soubor, bez možnosti jakékoli zkoušky, a odehrává několik koncertů takříkajíc "NA OSTRO". Z této nezáviděníhodné situace vyvedla Lampu "Hulírna" až někdy pozdě na jaře roku 2003, což byla vyklizená místnost u Uweho a Žaka doma. Zde se kapela znovu mohla věnovat naplno tvorbě nových písní. V tomto období vznikly songy, které se později objevily na prvním demosnímku, spolu s dalšími, jenž se na placku nevešly, ale kapela je hraje dodnes. Koncem léta 2003 přichází do Lampy kytarová posila Khalif Kuběnko z rozpadnuvších se Synů Kunčic, a veškeré písně zažívají celoplošné obrození pro tři kytarové nástroje. 20.-22.2. 2004 spolu již kompletní čtyřčlenný soubor Lampa č.29 nahrává výše zmíněné CD V Ouagadougou. Během velmi náročného a vyčerpávajícího víkendu stihla kapela nahrát ve studiu Music Hell v Hradci Králové 7 písní. Jak už je u Lampy zvykem, krátce po návratu ze studia je policejním příkazem donucena opět ukončit své působení ve zkušebně "Hulírně" a nastává znovu hluché období, kdy soubor hraje "NA OSTRO". Toto krajně nepříjemné období ukončil Honza, bubeník Letohradské kapely Venia, jenž Lampě nabídl dočasný azyl u nich ve zkušebně, čímž umožnil skupině další rozvoj. Zde vznikají písně: Veselá Hitovka pro ženy, Kouzelnej Les, upgradovaný 4 Prdele a další… Na začátku roku 2005 však veškerá snaha rázem končí, jelikož 2. kytarista Kubis odjíždí na 4 měsíce na zkušenou do Indie a přilehlých Asijských zemí, což kapelu značně přibrzdilo. A hrálo se znovu jak "tenkrát za mlada" ve třech, a v tuto dobu vznikla píseň pro všechny řidiče vozící kapely na koncerty, ŠoférSKA!!! Po Indově návratu Lampa ještě čas od času zkouší u Venie v Letohradu, ale frekvence se natolik snížila, až nakonec na podzim 2005 ustane, a soubor je opět bez zkušebny. Na jaře roku 2006 si Lampa opět pronajímá garáž a zároveň radikálně mění přístup ke tvorbě nových věcí. K vůli dosažení ,,hutnějšího" zvuku podlazují horní E a s chutí sobě vlastní se pouštějí do práce.Vznikají songy Kuřata zmražena,Kapsička na smraďocha,Ulice,B.O.N.R.Á.D aneb Balada O Neúspěšném Raperovi a Pytchou na solar.
V té době blíže specifikují svůj Ganjarythm jako Veselý SkaPunkCore s přijatelnými prvky Popu a DiscoRock. S příchodem zimy ukončují působení v garáži a přichází pár, již klasických, hraní ,,NA OSTRO" .
Na začátku roku 2007 přichází nabídka od ústeckých alkopunks Big Beer Teror, sdílet s nimi bratrsky a na půl,luxusní vytápěnou zkušebnu v Libchavské tělocvičně.Lampa balí saky paky a stěhuje se. Po zabydlení na sebe dlouho nenechávají čekat nové songy: Tulení mláďatka,Facičky 2,Chlupatý záda,Espanyol Commodore. V současnosti
kapela hraje již pouze nové podlazené ,,pecky" a střádá materiál na plánovaný debut CD.
Uwe
Žako
Goody
Kubis (vzadu) a Uwe
Podle mě uplně skvělá kapalka:). U jejich songů se dycky mrtě odreaguju !---!_

Green Day

27. března 2008 v 18:30 | LucY
Členové:Mike Dirnt (zpěv, baskytara) , Billie Joe Armstrong (zpěv, kytara) , Tree Cool (bicí)
Jedna z předních new punkových kapel 90. let (založená v amer. Bostonu). Původní název byl Sweet Children (od r. 1987). Název Green Day používají od r. 1989. Armstrong i Pritchard jsou ročník 1972. Po 1. albu přišel nový bubeník - T. Cool. Světový megaúspěchu získávají albem "Dookie" (1994), obsahujícím hit Basket Case. Tohoto alba se prodalo přes 10 miliónů nosičů.

2004 vydala skupina nové CD s názvem "American Idiot". Již sedmé album pro Warner Bros. obsahuje 13 nových skladeb, přičemž skladby "Jesus Of Suburbia" a "Homecoming" mají též 5 podskladeb.

Díky úspěch předchozího alba "Dookie" Green Day rozpoutali punkrockovou mánii, která byla tenkrát předzvěstí nu-metalovych kapel typu Linkin Park, The Offspring atd., se brzké kritiky
na nové album shoduli, že American Idiot by mělo být doposud nejambicióznějším albem kapely. A jak řekli, tak se také stalo. Prvním singlem z alba je antibushovská skladba "American Idiot", na kterou je natočen i patřičně antiamerický videoklip. Následují další a další videoklipy;-).

Fall Out Boy

21. března 2008 v 11:20 | LucY
Datum založení: 2000
Členové: Patrick Stump (kytara, zpěv), Pete Wentz (basa), Joe Thorman (kytara), Andy Hurley (bicí)
Fall Out Boy je punk rockova kapela (NE EMO KABELA!!!) z předměstí Chicaga, která byla založena v roce 2000. Skupinu tvoří Patrick Stump (hlavní zpěvák, kytarista), Pete Wentz(vedlejší vokály, basák, textař), Joe Trohman (hlavní kytarista) a Andy Hurley (bubeník).

Začátky (2002-2004)
Prvně vydala tato skupina v roce 2002 Split EP u nahrávací firmy Uprising Records. Zanedlouho v roce 2003 vydala své debutové album nazvané Fall Out Boy's Evening Out with Your Girlfriend opět u stejného labelu.

Během tohoto období kapela koncertovala v Chicagu a na jeho předměstích. Po vydání prvního alba natočili také první videoklip a to k písni Dead on Arrival, kde se nechali zastřelit. Tento klip poté pustili pouze pár lidem.Musím teda sem napsat že to nebyl moc dobrý klip takovej no..ted mají o dost lepší;-)

Bubeník Andy Hurley se ke kapele připojil až po vydání první desky a také ještě v roce 2003 stihli vydat už své druhé album, které neslo název Take This to Your Grave a vydali jej u nezávislého labelu Fueled by Ramen.

Vydali také pár písní, jednalo se o Grand Theft Autumn/Where is Your Boy a Saturday, které ze hrály už i v rádiích. Album obdrželo zlatou desku. Na toto album navázalo další EP album a DVD nazvané My Heart Will Always Be the B-Side to My Tongue. Byla to také poslední deska vydána u neznámé nahrávací společnosti.

V roce 2003 totiž podepsala skupina svou nahrávací smlouvu s Island Records.

From Under the Cork Tree (2005-2006)
V roce 2005 byla stabilita kapely narušena jelikož basista Peter Wentz se pokusil o sebevraždu a předávkoval se antidepresivními léky. Později pro časopis Rolling Stone řekl, že byl fascinován sebevraždami Iana Curtise a Elliota Smithe. "Bylo těžké přemýšlet o tom a pochopit to, nemohu to nějak vysvětlit, jsem prostě narušený. Byl jsme zmatené dítě. Cítil jsme se jako Peter Wentz, ale vůbec jsem se jako Peter Wentz nechoval".
Píseň 7 Minutes in Heaven (Sedm minut v nebi) je právě o Petrově pokusu o sebevraždu.

3. května 2005 vydali Fall Out Boy své třetí album nazvané From Under the Cork Tree, které debutovalo v USA na devátém místě a v prvním týdnu se jej prodalo přes 70,000 kusů a později obdrželi dvakrát platinovou desku.

První singl z alba Sugar, We're Goin' Down se dokonce umístil na osmém místě Billboard Hot 100 a v hitparádě MTV TRL se dokonce dostal na místo nejvyšší.

Kapela obdržela i nominaci na Grammy Awards jako nejlepší nový umělec.

Infinity on High (2007)
Poslední vydané album Fall Out Boy dostalo název Infinity on High a vyšlo 6. února 2007. Albu předcházel veleúspěšný singl This Ain't Scene, It's an Arm Race, který poprvé předvedli v roce 2006 na American Music Awards. Videoklip měl pak premiéru 19. prosince 2006.
Na novém album Fall Out Boy spolupracovali i s Timbalandem.

Deska debutovala na prvním místě americké hitparády a jen v prvním týdnu se jí prodalo přes 260,000 kusů. Hit This Aint Scene, Its an Arm Race dosáhla v USA i ve Velké Británii na druhé místo, přičemž na Britských ostrovech to bylo doposud nejlepší umístění kapely v kariéře.

My Chemical Romance

21. března 2008 v 11:12 | ..LucY..
Datum založení:2001
Členové:Gerard Way (zpěvák), Frank Iero (kytarista2), Mikey Way (baskytarista), Bob Bryar (bubeník), Ray Toro (kytarista)
Gerard Way, kterého babička učila kreslit, zpívat a vystupovat a který hraje v kapelách od 11 let, začal psát texty a na pomoc si pozval svého kamaráda Matta Pelissiera, kterého později vystřídal Bob Bryar.

Ray Toro v té době prakticky doopravdy nehrál na kytaru zhruba tři roky. Šel na zkoušku do jejich podkroví a skončilo to tak, že byl naprosto unešený Gerardovým stylem hudby a psaním. Jeho hudba byla vážně temná, ostrá a přitom v sobě měla neurčité prvky popu. Mikey, Gerardův bratr začal hrát na baskytaru a brzy se k nim připojil Frank, aby zaujal místo druhého kytaristy.

Tak vznikla kapela My Chemical romance. V roce 2002 vydali první album s názvem "I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love", které obsahovalo 13 písní. Album "Three cheers for sweet revenge" vydali v roce 2004 a obsahuje hity I´m not Ok nebo Helena. Nejpozději v roce 2006 chtějí začít pracovat na novém, v pořadí už třetím albu. Třetí album The Black Parade vyšlo na podzim roku 2006. V tomto koncepčním albu se skupina vtělila do kapely The Black Parade a sám Gerard tvrdí , že se nechali inspirovat dnes již legendárním albem Night At The Opera od Queen. Tímto albem se vyšvihli do společnosti těch největších kapel a stali se hlavními představiteli celé subkultury emo.

Nyní trhají světové žebříčky se svým v pořadí už čtvrtým singlem Teenagers.Předtím to byly singly Welcome to the black parade,Famous last words a I don't love you. Dnes jsou MCR jednou z nejžádanějších kapel na důležitých turných v Americe a jsou na dobré cestě stát se nejlepší rockovou kapelou desetiletí.

Nirvana

16. března 2008 v 19:47 | LucY

Nirvana

Datum založení:1985
Členové: Kurt Cobain (zpěv, kytara) , Devid Grohl (bicí) , Krist Novoselic (zpěv, kytara)
od: 1988 do: 1990 Chad Channing (bicí)
od: 1993 Pat Smear (kytara)
Slavná skupina z amerického Seattlu. Považovaná za jeden ze základních kamenů módního stylu grunge. Prazákladem bylo trio Fecal Matter založené v r. 1985, v němž už hrají Cobain (nar. 1967) a Novoselic (nar. 1965).

Nirvana vzniká v r. 1988 a v témže roce vychází i 1. singl Love Buzz / Big Cheese. V r. 1989 se ve skupině krátce objevuje J. Everman (pozdější baskytarista v Soundgarden a Mind Funk). Z Nirvany odešel o pár týdnů dříve než Ch. Channing (ten hrál na 1. singlu). Krátce pak se souborem bubnuje D. Peters ze sk. Mudhoney (hraje na 2. singlu Sliver / Dive).

Poté se připojuje D. Grohl (nar. 1969, předtím člen washingtonské sk. The Scream). V r. 1991 má Nirvana veliký hit - Smells Like Teen Spirit, z alba "Nevermind" (1991). To se v lednu 1992 dostalo až na špičku amer. hitparády, když už v prosinci získalo tuto pozici v Anglii. V únoru 1992 se Cobain oženil s Courtney Love ze sk. Hole (v srpnu se jim narodila dcera).

V dubnu 1994 spáchal sebevraždu a kapela tím končí. David Grohl poté vede skupinu Foo Fighters. Novoselic později hraje se sk. Sweet 75 a na konci r. 1996 se objevují jeho první nahrávky se sk. Gus. První album sk. Sweet 75 vyšlo v r. 1997 (na zn. Geffen).

Red Hot Chili Peppers

8. března 2008 v 21:21 | LucY
Členové: Anthony Kiedis (zpěv) , Flea Michael Balzary (baskytara) , Chad Smith (bicí) , John Frusciante (kytara)
Americká rocková skupina z L. A., existující od r. 1983. Originální eklektické spojení hip hopu, funku a heavy metalu. Původní jádro působilo ve skupině Anthym, J. Irons a H Slowak, poté jistý čas pokračovali ve sk. What Is This? (Kiedis, Flea i Smith jsou ročník 1962.) Na albu "Red Hot Chili Peppers" (1984) ještě hráli J. Sherman a C. Martinez (ten poté pokračuje se sk. Anthym). Úspěch se dostavuje až s albem "The Uplift Mofo Party Plan" (1988) a hitem Fight Like A Brave. V červnu 1988 ale H. Slowak umírá (předávkování heroinem) a odchází též J. Irons. Novými členy se stali J. Frusciante a Ch. Smith. V tomto roce vychází 5-písňové EP Abbey Road (na zn. EMI - Capitol). Velký úspěch sklízí alba "Mother´s Milk" (1989) a "Blood Sugar Sex Magic Blood Sugar Sex Magic Blood Sugar Sex Magic" (1991). Desku "Blood Sugar Sex Magic" produkoval Rick Rubin a obsahovala i několik hitových singlů (např. Under The Bridge). V r. 1992 byl Frusciante nahrazen A. Marshallem a ten v r. 1993 J. Tobiasem. I toho zakrátko vystřídal Dave Navarro (ze sk. Jane´s Addiction). Na přelomu r. 1995/96 se Flea a Smith objevují v "bokovce" Thermidor - spolu s kytaristy Stonem Gossardem (Pearl Jam) a Robbiem Allenem. V r. 1997 hrají Navarro a Smith ve vedlejším projektu Spread. V r. 1998 se ke kytaře vrací Frusciante. V roce 2004 vydává tato legendární kalifornská kapela živé dvojalbum Live In Hyde Park. Je to první koncertní záznam na CD. Album bylo natočeno během tří červnových koncertů v londýnském Hyde Parku o které byl obrovský zájem. Na CD najdete novinky Rolling Sly Stone a Leverage Of Space a největší hity RHCP.

Kryštof

8. března 2008 v 21:15 | LucY
Datum založení: 1994
Členové: Richard Krajčo (zpěv, kytara) , Nikos Petros Kuluris (saxofon) , Nikolaj Atanasov Arichtev (basová kytara) , Jakub Dominik (bicí a klavír) , Evžen Hofmann (kytara) , Ondřej Kyjonka (trombón) , Nikolas Grigoriadis (trumpeta)
Hudební, původně folk-punkové sdružení "The Kryštof"* vzniklo v roce 1994, téměř současně s kultovním havířovským divadlem "Crepácy". Zrodilo se tak spojení, které na dlouhou dobu ovlivnilo pionýrskou mládež tohoto zeleného města.

The Kryštof ve složení: Richard Krajčo (voc,g), Nikolaj Arichtev (bass), Jarda Blahut (dr), Bisi Arichtev (g), a Pavel Studník (g ... významná osobnost havířovského dění, který s kapelou spolupracuje dodnes) se stali neodmyslitelnou součástí divadla a divadlo částí kapely - podobnost s pražskými Sklepáky čistě nenáhodná.

(* Kapela používala před názvem člen "The", jako výsměch českým garážovým skupinám, které se se svou "precizní" angličtinou snažily prozpívat na vlny MTV.)

Už po třech měsících zkoušení absolvovali "The Kryštof" několik koncertů - mimo jiné i jako předkapela legendární "Prouzy". Během jediného roku, po několika "výchovných" koncertech pro nezařaditelnou mládež v Havířově a blízkém okolí, po natočení prvního demosnímku "SQĚLE", se z Kryštofáků stal téměř kult. Pravda, Havířov už něco podobného potřeboval...neboť "Masomlejn" -legenda dní předešlých- byl po rozpadu.

Na demu "SQĚLE" se už objevila hitovka "Zvířata", kterou můžete slyšet na vydaném debutu "Magnetické pole", ovšem pozor ...na "SQĚLE" v punkové verzi! Snímku, jenž byl k mání pouze na kazetách dominovaly hity "Brouci", "Ptáci" a "Kryštof" a zpívaly si je tehdy s kapelou celé kluby.

Jenomže slunce každý den nesvítí a přes počáteční úspěch přišly první komplikace. Kytarista Pavel Studník se rozhodoval mezi kariérou hudební a divadelní a přiklonil se k "prknům, co znamenají svět". "Crepácy" byli pro něj srdeční záležitostí a z "The Kryštof" už bez Bisiho Arichteva; ten pro změnu odešel na filmovou školu do Písku, se stalo trio, navíc bez sólového kytaristy.

Naštěstí se zanedlouho našla náhrada v podobě kytaristy Marka Sloniny a navíc se poprvé v kapele objevil i saxofon, obsluhovaný Alešem Koniecznym. V tomto složení vznikl demosnímek "The Kryštof - Kryštof" a na něm písně "Líbej mě", "Padá sníh" a také "Duppa Gruppa" - velehit zpívaný polsky. Tato veselá skladba dosáhla až na špici hitparády místního rádia (na desce ve verzi "Know This Cow"). Na koncertech se začalo scházet až 500 fanoušků a dodnes drží "Kryštof" návštěvní rekord v klubu Modrá Svině (Permon) v Havířově.

V r.96, v době kdy zpěvák Richard Krajčo úspěšně absolvoval přijímací zkoušky na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě - obor herectví, začala nová Kryštofácká etapa. Odešli Marek Slonina, jehož životní otěže převzala do rukou manželka (!přísný zákaz!) a saxofonista Aleš Konieczny, který se pro změnu vydal za prací do Prahy. Tyto pak vystřídali řecký vlastenec Nikos Petros Kuluris (sax); inzerátový objev, šoumen Evžen Hofman a na natáčení třetího demosnímku pozvaní hosté - Ondřej Kyjonka (trombón) a Nikos Grigoriadis (trubka), kteří se rozhodli s kapelou zůstat i po nahrávání.

Ono třetí demo vzniklo během týdne v ostravském studiu Barbarella a jak se později ukázalo, bylo pro Kryštofy zlomové. Skladby "Poletím", "Nasavač", "Zvířata", "Cosmoshop", "Duppa Gruppa", "Ženy" a "Motýlek" zaujaly firmu MONITOR-EMI natolik, že klukům nabídla smlouvu na regulérní nosič.

A v té době také dochází k poslední personální rošádě, kdy Jardu Blahuta nahradil za bicí soupravou jazzující talent Jakub Dominik. Tento student Janáčkovy konzervatoře v Ostravě svým precizním ovládáním nejrůznějších rytmů a nesmírnou přesností umožnil Kryštofům udělat další mílový krok kupředu.

A vzniklo MAGNETICKÉ POLE - debut natáčený v ostravském "Céčku" (velké díky Radimovi Pařízkovi) pod producentským dohledem úžasného "plážového tanečníka" Dušana Neuwertha a zvukového mága Dana Václavka.

Jako hosté se na něm představili Milan Cais z "Tatabojs" (Cosmoshop), perkusionista Kuba Kupčík (J.Kirschner), zpěvačka Jitka Andrášková (Buty, Filip M.) a veledůležitý Lukáš Fojtík, kopřivnický DJ, který s Dušanem spolupracoval na tom, aby zněl Kryštof tak moderně, jak zní.

Album bylo pokřtěno 22.6.2001 ve vyprodaném ostravském klubu Boomerang a řekněme, že tím skončila Kryštofácká evoluce a začíná FUTURE.

Chinaski

8. března 2008 v 21:13 | LucY
Září 1980
Na začátku školního roku se v Jičíně poprvé potkávají (v 5. třídě ZŠ) budoucí dlouholetí kamarádi Pavel Grohman a Michal Novotný (později Malátný).

1987
Vzniká první hudební seskupení v plném slova smyslu - Starý hrady. Duo "Grohman - Novotný" získává na inzerát spoluhráče (Kopiary, Jampílek). Zkoušky probíhají v zámku Staré Hrady (odtud název). Jelikož kapela nikdy neudělala tehdy pro veřejné vystupování nezbytné přehrávky, vystupuje vždy pololegálně - zpravidla jsou koncerty zaštítěny soukromou oslavou narozenin apod.

1988
Grohman a Novotný začínají poslouchat punk, Kopiary s Jampílkem směřují k metalu, takže se jejich cesty záhy rozcházejí. Vznikají St.Hadry, které se orientují na veselou punkově zaměřenou muziku. Kapela zkouší ve Veliši u Jičína v domě Grohmanů poté, co byli vyhnáni ze Starých Hradů po jednom násilně ukončeném koncertu příslušníky VB v zámku ve Starých Hradech (klidnou východočeskou vesničku tehdy navštívilo množství pankáčů). Novotný je přijat na Pražskou DAMU, kde se seznamuje s Rajchertem a Seydlerem (později divadelní režisér). Vznikají první dochované nahrávky ze zkušebny - kazety The Final Condom a Organizovaná radost, na kterých se objevují písně, z nichž některé jsou dodnes součástí repertoáru Chinaski.

1995
Duben - vzniká logo Chinaski - svítící žárovka symbolizující zdroj pozitivní energie. Petr Rajchert se začíná prosazovat jako herec na televizní obrazovce, kde vedle pohádkových postav získává jednu z hlavních rolí připravovaného seriálu Život na zámku, ve kterém se objeví i hudba a logo Chinaski.

Září - natáčení prvního klipu Chinaski Pojď si lehnout

Listopad - vychází první album Chinaski, křest desky v domácím Jičíně (25.11.)

1998
Červen - Chinaski hrají na stadionu Sparty Praha při oslavě zisku titulu mistra fotbalové ligy 97/98. Akce je předčasně ukončena sprškou kamení několika "skalních fandů Sparty". Kapelu vyhánějí pokřiky Smrt feťákům! apod. Nepomáha ani vystoupení Horsta Siegla... Kolektiv feťáků absolvuje v červnu také čtnáctidenní soustředění v klubu AION v Lomnici n.Popelkou a plodí skladby na třetí desku.

1999
Květen - 17. května vyšla další deska Chinaski, která nese název 1.signální.

2000
Červen - Chinaski odjíždějí na čtrnáct dní opět do Chomutova, kde zkouší materiál na novou desku a tmelí kolektiv. Výsledkem tmelení je sestava: Michal Malátný - zpěv, kytara; Franta Táborský - zpěv,kytara; Macrela Chmelířová - baskytara; Štěpán Škoch - zpěv, saxofony, flétny; Petr Kužvart - zpěv, trubka, perkuse; Pavel Grohman - bicí.
Pokud se ptáte, kde se noví členové vzali, tak: Petr hrál s Pavlem ve skupině Odvážná Srdce (viz. 1992), Štěpán hrál s Petrem v Šumu Svistu, a Macrela hrála stejně jako Franta v Prášku.

2001
Únor - do hlasování Cen Akademie se vloudila drobná chybička, takže při prvním hlasování zvítězila Lucie spolu s Chinaski, ale nakonec bylo všechno jinak. 2. místo za Monkey Business a před Lucií.

2003
Březen - 20.3. hudební ceny Anděl 2003 - Chinaski vítězí v kategorii píseň roku s hitem 1970

Říjen - vychází deska toho nej od Chinaski "Premium 1993 - 2003", jejíž křest proběhl v Lucerna Music Baru 30.10.

2004
Listopad - 8.11. - vycházejí dětské Autopohádky

Prosinec - 9.12. křest obou nových desek v pražské Lucerně
Český Slavík 2004 - historický úspěch, 2. místo v kategorii skupina roku a 27. místo pana Michala Malátného v kategorii zpěvák roku

2005
Září - singl Tabáček se pouhý měsíc od vydání stal nejhranější písní v českém éteru. V pondělí 26. 9. vyšlo v pořadí šesté řadové album Chinaski s názvem Music Bar. Pouhý den po oficiálním uvedení na trh se album Music Bar stalo s více než 23 000 prodanými nosiči platinovým.

Říjen - deska Music Bar se po pouhém týdnu stala nejprodávanější deskou v české republice

Listopad - startuje zatím největší turné v historii skupiny Chinaski, které vrcholí koncertem v pražské T-Mobile aréně. První polovinu tour vidělo odhadem 40.000 diváků, řada koncertů je vyprodána už v předprodeji.

Prosinec - pokračuje velkolepé tažení Českem, T-Mobile aréna hlásí vyprodáno (15.000 diváků). Music bar tour tak vidělo odhadem přes 70.000 diváků. Host turné Zuzana Smatanová získává slovenského Zlatého slavíka. 10. prosince 2005 získávají zlatého Českého slavíka i Chinaski.

2006
Červen - nejnovější videoklip Chinaski Vedoucí vstupuje 17. června do nejsledovanějších českých hitparád ESO a T-Music.

Září - píseň Vedoucí se stala absolutně nejhranější písní v českém rozhlasovém éteru.

2007
Březen - vrcholí přípravy na natáčení nové desky s pracovním názvem "7" (jde o sedmou řadovou desku v diskografii Chinaski). Celkově je připraveno 36 písní, ze kterých do finále postupuje šestnáct. Rozhodnuto je i o osobě producenta - stává se jím opět Michal Dvořák z legendární Lucie, za přispění Milana Cimfeho. .

Červenec - 07.07.07 v 07:07 odvysílala Evropa 2 v premiéře nový singl Zadarmo. První týdny vysílání doprovázela kuriózní asituace, kdy naprosto běžné slovo "jebe" podlehlo cenzuře a bylo "vypípáno". Startuje i nový oficiální fanklub Chinaski. Michal natáčí film "Chyťte doktora" kde se představí v hlavní roli po boku Táni Vilhelmové. Chinaski vystupují na českých a slovenských festivalech, mj. na Rock for People v Hradci Králové.

Srpen - po několika týdnech se singl Zadarmo stává nejhranější českou písní v rádiích. Začátkem měsíce točí Chinaski v OC Šestka za účasti fanoušku klip k prvnímu singlu Zadarmo, režisérem je oblíbený Pavel Sadílek (1970, Vrchlabí). 10.srpna je album 07 dokončeno.

Září - vychází remasterovaná edice alba Dlouhej kouř. Klip Zadarmo se stal takřka vzápětí druhým nejhranějším klipem na Óčku. Píseň Zadarmo je nehranější českou písní na Slovensku (celkově 11.). 17.9.07 vychází nové CD Chinaski s názvem 07 (Nula sedum).

Metallica

8. března 2008 v 21:08 | LucY
Datum založení:1981
Členové:Lars Ulrich (bicí) , Kirk Lee Hammet (kytarista) , Robert Trujillo (baskytara) , James Hetfield (zpěv, kytara)
Jedna z nejvýraznějších metalových kapel, klasikové tohoto stylu (zpočátku řazeni k odrůdě thrash nebo speed). Sami přiznávají prvotní vliv Black Sabbath. Navíc výborní instrumentalisté. Skupina vzniká v r. 1981 v americkém Norwalku (poblíž L.A.), když se L. Ulrich (nar. 1963, původem Dán, hrával i s Diamond Head) setkává s J. Hetfieldem (nar. 1963). Ten působil v kapelách Obsession a Leather Charm. Společně pak v L.A. nahrávají skladbu Hit The Lights (s kytaristou Lloydem Grantem) pro kompilaci Metal Massacre. Následně se připojují McGowney a na jaře 1982 Mustaine. (Tutéž skladbu nahrávají ještě jednou.)

V r. 1982 se v kapele mihl kytarista Jeff Warner a R. McGowneyho střídá C. Burton (nar. 1962, ze sk. Trauma). O rok později se stěhují do New Jersey, D. Mustaine je vyhozen (poté zakládá sk. Megadeth) a novým kytaristou se stává K. Hammet (nar. 1962, ze sk. Exodus). V té době Metallica začíná natáčet vysoce hodnocené 1. album. Dobře si vede i album "Ride The Lightning" (1984) a ještě lépe výborná deska "Master Of Puppets" (1986). Kapela se zároveň stává velkou koncertní atrakcí a hodně se věnuje živému vystupování.

V září 1986 umírá při autobusové nehodě C. Burton a post baskytaristy poté zaujímá J. Newsted (nar. 1963, ze sk. Flotsam And Jetsam). V r. 1988 se kapela účastní turné Monsters Of Rock a v Anglii se prosazuje hitem Harvester Of Sorrow. Velmi úspěšné je i album "... And Justice For All" (1988) a z něho pocházející skladba One (následně za ni dostávají Grammy).

Stejně je rok poté oceněna i skladba Stone Cold Crazy pro kompilační album Rubáiyát. Vrcholem komerčního úspěchu se stává deska "Metallica" (1991) znamenající 1. příčku v amer. i v angli. žebříčku. I ta dostala Grammy. Album "Load" (1996) naznačuje další posun ve zjemnění soundu (s názvuky popu a country).

Simple Plan

18. února 2008 v 19:28 | LucY
Členové skupiny se spolu znají (až na Davida,kterého potkali později) spoustu let. A jak skupina Simple Plan Vznikla? Chodili spolu na střední školu. Tehdy měl Pierre a Chuck svou kapelu Reset se kterou se jim podařilo vydat desku. Chuck v ní vydržel asi tři roky, poté dal přednost škole, nicméně s muzikou koketovat nepřestal. Časem se dal dohromady s Jeffem a rozjeli nový projekt. Jenomže jim chyběl kytarista a zpěvák . Naštěstí byl Sebastien volný a bydlel nejblíž, a tak se rozhodli pro něj.V té době Pierre nebyl ve skupině reset spokojený a rozhodl se že z ní odejde.

Ale kam? No přece ke klukům do nové vznikající partičky! V Reset uprchlíka chvíli zastupoval David, ale i ten nakonec zběhnul. Sestava - Pierre,Chuck,Jeff,David a Sebastien byla kompletní ale chybělo jim jméno.To jim dalo sice zabrat ale i o jeho vzniku vyprávějí novinářům zábavnou historku. Už na střední měli plan že nechtejí skončit jako šedé myši někde v kanceláři nebo dělat něco co je nebaví. Naopak - toužili se skupinou jezdit po světě, koncertovat , získávat nové přátele. Byl to jednoduchý plán. A když se do puntíku splnil nebylo co řešit - pojmenovali se Simple Plan.

Nightwish

18. února 2008 v 19:22 | LucY
Skupinu Nightwish, pocházející z finského městečka Kitee, založil roku 1996 klávesák a skladatel Tuomas Holopainen s vizí tvořit vlastní hudbu, nese pouze podílet na projektech a počinech ostatních kapel.Napsal píseň "Nightwish",požádal o spolupráci své dva přátele,zpěvačku Tarju Turunen a kytaristu Emppu Vuorinena,a v této sestavě nahráli téhož roku tří-skladbové demo,pojmenované po první písni jednoduše "Nightwish".
Kapele už potom nikdy nikdo jinak neřekl,takže si nakonec nechali tento název i jako jméno kapely.

Co se hudebního stylu týče,jejich hudba by se dala nazvat jako symfonický metal,ale kapela sama o sobě tvrdí: "Hrajeme melodický heavy-metal."

Rok po jejich založení dostávají smlouvu se známým finským labelem Spinefarm Records, přibírají do kapely bubeníka Jukku Nevalainena a vydávají své debutové album pod názvem Angels Fall First, ohlášené singlem The Carpenter, který se umístil v první desítce finské prodejnosti.
V roce 1998 kapela přibírá do sestavy ještě baskytaristu Samiho Vänsku (všechny basy na debutovém albu odehrál Vuorinen) a na trh přichází veleúspěšná deska Oceanborn,se kterou skupina vyráží na své první evropské turné.

Rok 2000 je ve znamení nového alba Wishmaster, které rockový magazín Rock Hard nazval albem měsíce a "Wishmaster Tour". Kromě rodného Finska navštívila kapela hlavně Jižní Ameriku a také Kanadu.
Po skončení turné Nightwish obdrželi zlatou desku za CD Oceanborn a singly Sacrament of Wilderness, Walking in the Air a Sleeping Sun.

Dalším projektem byl živý koncertní záznam, na jehož konci je skupině předána platinová deska za Wishmaster a zlatá za singl Deep Silent Complete. Následují další dvě alba - From Wishes To Eternity (onen koncertní záznam spojený s DVD) a "minialbum" Over The Hills And Far Away - vydaná roku 2001.

V květnu 2002 vychází velmi úspěšné cd Century Child, kterého se za dva týdny prodalo na 30 000 kopií. Skupina se díky němu poprvé dostává na první příčky finských tabulek singlů a alb,poprvé s pilotním singlem "Ever Dream".
Deska slaví stejné úspěchy ovšem i v zahraničí - například v Německu se vyšplhala až na 5. místo.
Vychází také - spíše dokumentární - dvd "End Of Innocence",kde leader kapely po všech těch letech odhaluje roušku tajemství všech vztahů a událostí v kapele natolik,že fanoušek může lehce pochopit,že všechno není tak růžové,jak se mohlo celou dobu zdát.Říká ale také,že situace se trochu zlepšila,když (právě ped Century Child) nahradil v kapele baskytaristu Samiho ošlehaný rocker z kapel Tarot či Sinergy Marco Hietala,který zvuk Nightwish obohatil v neposlední řadě také o "zlý" mužský vokál, fungující nyní jako protiklad k tomu Tarjinému.

O dva roky později, 2004, spatřuje světlo světa důležité album Once,které bylo všeobecně považováno za jakýsi mezník v historii kapely.V květnu Nightwish vyráží na "Once World Tour", které bylo zatím také největším v jejich historii. Během tohoto turné stihlli odehrát na 150 koncertů po celém světě,navštívili i Austrálii, Japonsko,Řecko či Polsko,a nezapomněli dokonce ani na naší malou Republičku,kde se prezentovali na metalovém festivalu Masters Of Rock ve Vizovicích.
I přes velký úspěch však turné neskončilo příliš vesele. Album totiž nebylo mezníkem pouze v hudební historii kapely,ale také v té personální; Po posledním koncertě,21.10.2005 v Hartwall Areeně v Helsinkách,obdržela zpěvačka Tarja od zbývajících členů skupiny dopis,ve kterém jí oznámili, že už ji ve skupině nadále nechtějí,kvůli jejímu přístupu jak ke skupině samotné,tak k fanouškům.Vše uvedli v otevřeném dopise,zveřejněném posléze i na jejich oficiálních webových stránkách.

Následující rok nebyl pro nikoho příliš veselým.Tarja se vydala na svou sólovou kariéru a začala se konečně plně věnovat opeře,kterou vedle Nightwish dříve chtě-nechtě trochu zanedbávala,a zbytek kapely si dal chvíli pauzu na své ostatní projekty,ale snad také trochu na urovnání si věcí v hlavě.
Když se tak stalo,mužské osazenstvo se znovu sešlo,aby prodiskutovali,jak to bude s kapelou dál.Skončit nechtěli a tak se dali do hledání nové zpěvačky.Šanci měla každá,která zaslala demo,bez vyjímky.Kapela vůbec nelpěla na zkušenostech v show businessu či klasicky školeném zpěvu,jakým vládla Tarja.
...A tak hledali a mezitím se dali do skládání nového materiálu pro chystané cd.

Nakonec,po více jak roce hledání,stresu,dotěrných novinářů,nejrozličnějších spekulací a tvrdé práci na písních pro nové album,Finové ale přeci jenom našli,co hledali; tou vyvolenou se stala usměvavá Anette Olzon,učinkující před Nightwish v ne zrovna známých Alyson Avenue,či pár cover kapelách v rodném Švédsku.

V tomto složení tedy Nightwish nahráli své nové,zatím poslední,album s názvem "Dark Passion Play",ohlášené 30.5.2007 internetovým singlem "Eva",z něhož veškeré utržené finance byli věnovány dětskému domovu.
Stejného týdne bylo také skrze oficiální internetové stránky kapely oznámeno jméno a informace o nové zpěvačce.

Druhým singlem z alba se stala píseň "Amaranth",ohlašující pomalu ale jistě i tolik očekávaný příchod vydání nového cd jako takového,plánovaný na 28. září 2007,po kterém se kapela hned vydává na turné,začínající 6. října v Tel Aviv v Izraeli.

Nightwish with Tarja:
Nightwish with Anette:

H.I.M.

18. února 2008 v 19:18 | LucY
Skupina HIM je v dnešní době známá po téměř celém světě a poslouchá ji velké množství posluchačů - počínaje teenagery až po jejich rodiče.K tomuto úspěchu však vedla dlouhá cesta, která se počala rýsovat již od dětství jejího frontmana - Ville Hermanni Vala.

Ten se narodil do zajímavé a hudebně založené rodiny ve Finsku. Jeho tatínek - Kari Valo - je pravým Finem, který se snažil o rodinu dobře starat, a tak si vydělával mnoha způsoby, které se nám však nemusejí zdát až tak obvyklé - například taxikařením, ale také měl sex-shop, ve kterém Ville nějakou dobu pracoval, než prorazili s HIM. Maminka Anita zase pochází z Drákulovy země a díky ní má Ville jisté kouzlo osobnosti a po ní také zdědil krásu - maminku má na přebalu Dema 666 Ways to Love. Rodiče k němu byli velmi tolerantní, ale také se snažili, aby se formoval správným směrem. Když byl Ville malý, tak měli doma psa, který učil Villeho chodit, ale jakmile se zjistilo, že má Ville na domácí zvířata alergii, tak musel pes pryč. Ville na své dětství vzpomíná moc rád a říká, že už odmala měl moc rád hudbu. Už na škole se seznámil s Lindem a s Migém. Jak říká, tak už tehdy byl Linde velmi uzavřený (ale v dnešní době je to prý ještě horší) a Migé byl už tehdy velký bohém, protože měl velmi tolerantní umělecké rodiče, taky měl prý již v té době problém s hygienou. Spolu chodili na nejrůznější akce a zkoušeli zakládat nejrůznější skupiny. Také se se školou občas podívali do zahraničí a nejradši Ville vzpomíná na výlet do Holandska, kde prý se všichni opili absinthem (ten je ve Finsku zakázaný) a zhulili se. Ville prý občas působil v tolika skupinách, že měl celé odpoledne plná jen zkoušek a nestíhal je, takže musel z některých skupin odejít. Nejvíc vzpomíná na skupinu Blood, kterou založili už tehdy s Migém, ale nakonec ji rozpustili, když měl Migé odejít na vojnu.

Po jeho návratu z vojny se zase sešli a měli pořád velkou chuť založit nějakou skupinu - a tak založili oficiálně HIM. Tehdy se ještě nejmenovali HIM, ale His infernal majesty - zdálo se jim to dost temné. To se stalo v roce 1993 a skupina ještě pořádně netušila co chce hrát. Měli rádi Kiss, Iron Maiden, Black Sabbath, finský pop, Elvise Presleyho a další. Nakonec vzniklo demo 666 Ways to Love, na kterém byly 4 písničky a se kterým se HIM snažili prorazit. Měli hodně koncertů po celém Finsku, hlavně v malých klubech. Nikde je moc nechtěli a jejich první pořádný koncert proběhl v Semifinal Clubu v Helsinkách - nedaleko Tavastie (přímo v Tavastii je tehdy ještě nechtěli).

V roce 1996 kapela vydává své první album - Greatests Lovesongs vol. 666. Tehdejší sestava skupiny byla Ville Hermanni Valo - zpěv, Mikko Henrik Julius Paananen (Migé) - basa, Mikko Viljami Lindström (Linde)- el.kytara a klávesák s bubeníkem, jejichž jména podle jejich přání upadla v zapomnění - po tomto albu totiž HIM opustili, protože se chtěli více věnovat studiu a svým rodinám, nechtěli tak velký úspěch. Je na něm 66 písniček (ovšem to je jen na efekt, jinak je tam songů jen 10 - pokud počítáme i č.66, na kterém je instrumentálka. Ten zbytek je tzv. vata - 15-20sec. Nahrávky ticha). Na albu byly hned 2 covery - Wicked Game a Don't fear the Reaper. Ten první byl kritiky velmi dobře přijat, píseň se začala hrát v rádiích a lidi ji měli rádi. HIM měli konečně více koncertů po Finsku, jezdili i na větší festivaly a dokonce na několik koncertů do zahraničí. Pravý boom však měl teprve přijít.

V roce 1999 vydali album Razorblade Romance, na kterém byla písnička Join me. HIM tehdy přibrali nového bubeníka - Mikko Karppinen (Gas) a klávesáka - Joni Purttinen (Zoltan Pluto), který byl bisexuální a rád nosil sukně. Song Join me si vybrali producenti filmu 13 patro jako titulní písničku k filmu v evropské verzi (v americké to byli Cardigans se songem Erase/rewind). Z Join me se stal okamžitě hit, který obsazoval první místa hitparád a tehdy začal mediální hon na HIM. Počal se kolotoč rozhovorů, focení plakátů, natáčení nejrůznějších show, výhry cen pro objevy roku a rockové hvězdy roku, ceny všech možných časopisů a serverů, koncerty po celé Evropě. Skupina byla nabitá elánem a nadšená z úspěchu, a tak všechno ochotně absolvovala. HIM tehdy přijeli také poprvé k nám do České republiky - 6. dubna. 2000. Toto závratné tempo života korunovali v roce 2001 novým albem.

Jmenovalo se Deep shadows & Brilliant highlights. A celá historie se opakuje - HIM vyráží na obrovské turné k propagaci alba, chodí dávat rozhovory a objíždí s ním celou Evropu. V rámci propagace se zastavují i 12.12.2001 v Praze. Fanoušci už zde mohou na skupině vidět velikou únavu, která se projevuje i na náboji koncertu. Skupina nekomunikuje a vše je takové nemastné neslané. HIM na tom nejsou dobře ani zdravotně, ani psychicky a počátkem roku 2002 vyhlašují roční pauzu. Je to i částečně proto, že staří příznivci jim vyčítají "vyměklost" nového alba, které je opravdu mezi alby HIM nejvíce popové.

Během pauzy se HIM věnují jen málo médiím, ale opravdu nejvíc sobě - jezdí na dovolené a udělají si i výlet do Mexika, skládají nové písně a plánují další album. To vychází v dubnu 2003 a jmenuje se Love Metal. Je opravdu zase trochu tvrdší a dostojí stylu, který HIM zavedli a pro který se těžko nachází oficiální jméno - dá se mu říkat gothic rock nebo právě lovemetal a je spojením drsných melodií s romantikou. Album je opět podporováno médii a koncerty a HIM tak navštíví i ČR a to 27. 6 . 2003 na festivale Masters of Rock ve Vizovicích. Videoklipy k tomuto albu pro HIM už točí výhradně Bam Margera (kromě songu Funeral of Hearts), který se spřátelil s Ville Valem a můžete ho znát např. z pořadu JackAss. Fanouškům se sice klipy nelíbí, protože jsou moc americké, ale na druhou stranu pro Českou republiku je zde plus v tom, že HIM točí klip k songu The Sacrament v Ploskovicích u Prahy (točila se tam i pohádka o Večernici).

V roce 2004 HIM vydávají best of album - 1996 - 2004 The best of album And love said no… K tomuto albu proběhne během jara ´04 koncertní šňůra po Evropě a následuje Amerika, kterou se HIM snaží dobýt.
 
 

Reklama