Movies

Máj

19. listopadu 2008 v 22:45 | LucY
Zdravim vás lidičky:). Před chvili jsem mě přivezli domů z kina:). Byli jsme s miláčkem, sestřenkou a jejim mladym na Máji:). Tak něco k fimu.. Řekla bych, že opravdu dobře natočený:). Líbilo se mi to, i když - jak řikali kluci - Vilémův otec působil trochu úchylnějším dojmem a Jarmilka nebyla tak svatá jak vypadala, ale i přes to se mi filmek moc líbil:). Určitě doporučuji. A aby vam tu nechyběl děj popsaný trochu odborněji, přidám ho sem teda také:). -->


Jak to napsal Distributor:
Filmový projekt s názvem "Máj" režiséra a kameramana F. A. Brabce je koncipován jako celovečerní hraný film pro celou rodinu. Tento projekt v mnoha ohledech navazuje na film "Kytice", který v době svého uvedení slavil s návštěvností přes 600 000 diváků na české poměry výrazný divácký úspěch. Podobně jako Kytice je i námi připravovaný projekt "Máj" především odvážným autorsko-režisérským nápadem. I když tuto látku zná každý ze školních lavic, dosud nikdo se ji neodvážil zpracovat filmově. Již po přečtení scénáře je jednoznačné, že kameraman a režisér F. A. Brabec toto dílo ztvární okouzlenýma očima třetího tisíciletí a znovu dokáže, že i na klasika se dá masově chodit do kina.

Jak jsem to napsala já: (myslím že se z toho dozvíte víc než od distributora)

Amélie z Montmartru

26. října 2008 v 14:47 | LucY
Zase jsem dneska projižděla na jakej filmek bych se koukla a rozhodla jsem se pro Amélii z Montmartru. Nevim proč.. Možná proto, že se mi líbil ten obal.:D.. No myslim, že jsem neudělala chybu.Amélie je dívka, která vyrůstala bez přátel a jenom s rodiče, protože měl její otec (doktor) podezření, že má špatné srdce. Am tedy učila doma matka (učitelka). Takhlenc se z Am vlastně stane taková podivínka. No pak vyroste a přestěhuje se pryč od otce (matka už je mrtvá). Ve svém bytě náhodou objeví krabičku, kterou si tam kdysy dávno schoval za kachličku v koupelně malý chlapec. Byly v ní různé věci. Am se rozhodla najít majitele a krabičku mu odevzdat. Dala si ultimátum, že když se ji to povede, bude pomahat lidem, když ne, tak prostě nic. Ale nebyl by to film, kdyby dotyčného nenašla. Udělala mu velkou radost a začala dělat radost i jiným. Měnila lidem životy k lepšímu. Při te přiležitosti se zamilovala do jednoho jak jinak než podivínského muže. A pomocí.. Dalo by se říct hesel, se k sobě dostanou blíž. Pak se i Am dostane do smutné chvíle a z té ji v tu ránu dostane soused (kterému taky pomohla). Am se svým vyvoleným zustanou spolu a to je konec.

Zni to jako nějaký hráblý romantický film. A on je, ale jde tam o tom, že Amélie dokáže na vše najít východisko a se vším si poradit. To je první věc, která se mi na tom moc líbí a druhá věc.. Amélie má opravdu bujnou fantazii. A to tak že opravdu hodně.. Je skvělé co všechno si představí;). Pak je tu ječště věc čislo 3 a to je ta krásná láska dvou podivínských lidí.. Opravdu krásný;). Jo a potřebuju radu. Ve filmu zazněla věta: Bez tebe by mé dnešní city byly jen skořápkou citů dávných.
Přemýšlím nad tou větou co to dá, ale stále nemůžu pochopit její význam, zvládl by to někdo z vás? Napište prosim do komentů co podle vás ta věta znamená. A na ten filmek doporučuju kouknout;). Jo a ještě.. Film je obohacen o klavírové melodie, takže krása, ale neřekla bych, že je to něco pro chlapce. Pokud teda nejsou romanticky založení. Možná by v tom našli svoje kouzlo, ale no nevim..

Obrázky k filmu v CČ

Když si Chuck bral Larryho

26. října 2008 v 9:17 | LucY
Tenhle filmek jsem shledla minuly tyden a je to fakt dobrá komedie.. pěkně jsem se u toho řehnila..:D

Je to o hasiči Larrym, který má dvě děti a potřebuje peníze, které si chce nechat vyplatit z pojistky zesnulé manželky. To jde, ale jen v případě, že si najde novou ženu (nebo ještě něco, ale to si nepamatuju) a odkáže to na ni. Larry zachrání Chuckovi život v hořícím domě a Chuck mu slíbí cokoliv. Larry ho tedy požádá, jestli by se nemohli vzít, že je jediný komu věří a že je to nutné. Nejdříve Chuck nesouhlasí, ale pak se teda vezmou.
Dalo by se říct, že celý film bojují za práva Gayů a taky jim jde po patách jeden chlápek, který to hle vyšetřuje, jestli to neni podvod kvůli té pojistce.
Mno podle mě fakt dobrá komedie. Dobrý hlody tam jsou:D.. Doporučuji;)
Filmek můžeš shlednout PŘÍMO TADY!!

Larry a Chuck

Mamma Mia!

25. října 2008 v 18:10 | LucY

No nevěděla jsem co mám dělat a tak mě napadlo shlednout nějaký filmek. A dostal se mi pod ruku muzikální film Mamma Mia!.. Řikala jsem si proč ne, aspon budu vedet o čem to je, když je tak znameej a oblibenej. A ted už to vim.
Je to o dvacetileté dívce, která má mít svatbu, ale nikdy se nedozvěděla kdo je jeji otec, i když to vždycky chtěla vědět. Objevi matčin deník z té doby před jedna dvaceti lety a z něj se dozví, že jeji otec může být buďto Sam, Bill nabo Harry. Pozve je tedy všechny na svou svatbu. Myslela si, že přece pozna kdo je jeji otec.. Ale všichni byli skvělý a Sophi to nepozna.. No zkonči to tak, že Sophi se nevdá a souhlasí s výrokem, že má tři otce a tátové souhlasí s tim, že se o svou dceru musí dělit s ještě dalšími dvěma muži. Vdá se Sophiina matka, která si vezme Sama.
Mno je to takovej zamotanej filmek, ale je obohacenej o známé songy Abby a někdy je to i sranda;). Kdo chce, tak at koukne FILM MAMMA MIA!
Kvalita filmu neni nijak velka a je to s titulkama, ale to mi vubec nevadilo.. Ja jsem si u toho aspon procvičila angličtinu;). No jak chcete;).
Obrázky s popisky v CČ

Počasí s Jiřím Macháčkem

7. října 2008 v 21:39 | LucY
Tak tady máte to počasí, kdyby ho někdo neviděl..:D:D.. No nevim nevim.. Možná je dobře, že je to jen herec..:D.. A to ..jen" nemyslím nijak špatně;)


Nestyda

7. října 2008 v 20:38 | LucY
Tak si koukám jen tak na zpravy a byla tam jakasi reportáž o filmu Nestyda od Hřebejka a na konci řekli, že počasi bude uvadět Macháček, protože je to jeho dávné přání a jak se řeklo, tak se i stalo.:D.. Vážně zážitek..:D.. No a tak jsem si řekla, že sem něco o tom filmu dam, ptž upoutavky fakt pekny;).


Oskar (Jiří Macháček) by měl být podle všech předpokladů šťastný. Jako milovaný manžel, starostlivý otec a populární moderátor televizní předpovědi počasí drží v ruce všechny trumfy úspěšného muže v nejlepších letech. Kde je problém? Oskar začíná ztrácet hlavu. Hnán neurotickým strachem, že mu život bez opravdové lásky utíká mezi prsty, opouští svoji ženu kvůli mladé milence s dokonale plnou postavou a úplně prázdnou hlavou. Je snad tohle láska? Na cestě z extrému do extrému se pak Oskar zaplétá se slavnou zpěvačkou Norou (Emília Vášáryová), která je sice krásná, inteligentní a jemná, leč poněkud v nejlepších letech. Oskar je opilý svobodou a jeho život se mění v divokou jízdu ztřeštěných situací... (z CSFD.cz)

Mno myslim, že to bude dobrý film;)

Bestiář

5. října 2008 v 10:02 | LucY
Mno, takže včera jsem koukala na Bestiář a byla jsem z toho filmu uplně unešená. A taky se neni čemu divit, když tam hraje K. Roden..:D. Doufala jsem, že si nikdy nebudu muset projit tim, čím si prošla ta žena Karolína...

Bestiář je příběh mladé ženy Karolíny, jejíž život pronikavě změní setkání s mladým záhadným mužem Alexem, který osudově pronikde do jejího života. Hluboká citová závislost na Alexovi a následné velké zklamání zásadním způsobem změní chování Karolíny. Protože se začne bát mužů, začne s nimi soupeřit a porážet je vlastními zbraněmi. Ukáže se, ale že to pro ženu není správná cesta. (Takhle je to napsané na oficiálních stránkách Bestiáře --> www.bestiar.eu).


Hrají:

Malý Nicky - satan Junior

27. září 2008 v 21:57 | LucY
Nicky (Adam Sandler) se svému tátovi Satanovi moc nevyvedl. Síra mu smrdí, páchání zla ho nebaví a víc než o kažení čistých panen se zajímá o heavy metal a pekelný hlas Ozzyho Osbourna. Jeho dva ďábelští bratři Adrian a Cassius jsou ovšem z jiného těsta. Jde jim o pekelný trůn, kterého se tatíček Satan (Harvey Keitel) ještě zdaleka nehodlá vzdát. Aby o pár tisíc let urychlili jeho odchod do penze, provedou oba po čertech snaživí mládenci jisté velmi ošklivé věci, jejichž následkem zamrzne pekelná brána, vyschne přísun nových duší a táta Satan se začne rozpadat. Jediný, kdo může zastavit jejich řádění je malý Nicky - Satan junior. Aby to dokázal, musí se ovšem vypravit mezi lidi a tam způsobit opravdu pekelný zmatek!
Takhle je to shrnuté na netu. Na tenhle filmek jsem koukala včera v noci a jako fakt prča..:D. Sranda je jak tam vystupují ti dva metalisti:D.. Nebo když ozzy osbourne ukousne netopýrovi hlavu..:D.. doporučuju kouknout;)

Comeback 1.,2.,3. díl

20. září 2008 v 19:32 | LucY
Kdo by si nevšim, že se na nově rozjel nový seriál COMEBACK, který si já určitě nemůžu nechat zajisté i mnoho jiných nadšenců. Jenže se stane, že zrovna ten večer něco máte nebo to protě nestihnete či v tom horším případě na to zapomenete. Ale to se nic neděje, protože na tn.cz to maj hned druhý den po vysílání (možná i hned po vysílání). Tak tady jsou odkazy na 1.,2. a prozatím i 3. díl.
1.díl
2.díl
3.díl

Stránky plné filmů:)

15. srpna 2008 v 9:45 | LucY
Hledala jsem na internetu různé filmy a s nimi jsem tedy nalezla i plno stránek. Tady je výběr těch podle mě nejlepších:).
Takže pokud nemáte co dělat, mrkněte jestli na nějaké z těch stránek nenajdete třeba nějaký svůj oblíbený film;). Některé jsou v dobré kvalitě, jiné v horší, ale ještě jsem nenarazila na nějakej film s hodně špatnou..;).

Alvin a Chipmunkové

11. srpna 2008 v 14:40 | LucY
Oblíbení hrdinové se konečně prozpívali až na filmové plátno a jejich první celovečerní film nabízí úžasné dobrodružství plné rytmů a zábavy! Když pracovitý autor písní Dave Seville (Jason Lee) potkává trio talentovaných Chipmunků - Alvina, Simona a Theodora, hned poznává jejich talent a trojice se doslova přes noc stává hudební senzací. Ale chamtivý producent (David Cross) má v úmyslu tři "mládence" pořádně využít a posílá je na vyčerpávající koncertní turné, jen aby si namastil vlastní kapsy. Dokáže Dave využít trochu lidského důvtipu - a pořádné porce veverčích rošťáren - aby své svěřence zachránil dřív, než bude příliš pozdě?
Toť takovej kratší popisek zkopírovanej z netu. Ten filmek jsme viděla a musim říct, že je to docela dobrý;) a má skvělou kvalitu. Když budete mít čas, tak určo mrkněte;)

Střihoruký Edward

20. března 2008 v 21:40 | LucY
Království za ruce by dal hrdina amerického filmu, který sice není tak úplně člověk, přestože se chová lidštěji než většina lidí v jeho okolí. Edward je výtvorem starého vynálezce, který však zemřel dříve než jej stačil dokončit a nahradit důmyslnou sestavu ostrých břitů lidskýma rukama. Edward zůstal úplně sám v chátrajícím hradě a kdovíjak dlouho trvalo, než jej zcela náhodou objevila podnikavá Peggy a vzala s sebou do města. Přestože Edward vypadá jako nějaké hrozivé monstrum, ve skutečnosti je hodný, milý a velmi plachý. Brzy si získá uznání a obdiv svým střihačským uměním, jenže jak už to chodí, jsou i lidé závistiví a zlí, jímž chlapcova obliba nedá spát, obzvláště když si všimnou náklonnosti, kterou chová k hezké dívce Kim.

The Nightmure Before Christmas

20. března 2008 v 21:35 | LucY
Kultovní animovaný film z produkce Tima Burtona s vynikající hudbou a písničkami Dannyho Elfmana.
Jack Skellington, smutný kostlivec s tykvovou hlavou a nekorunovaný vládce Halloweenového městečka, se nudí. Vždyť koho by už vzrušoval permanentní svátek Všech svatých,
který v Halloweentownu trvá celý rok? Ani jeho nejmilejší práci, strašení dětí, kterou vykonává svědomitě a s invencí, tento rok nikdo neocenil. Všechny pobláznily nové hvězdy, populární upíři, kteří vytvořili rekord v pití lidské krve za noc. A dokonce vyhráli i hokejový zápas na hřbitově s lebkou místo puku! Jednoho dne se Jack náhodou ocitne v sousedním Vánočním městě. Úplně ho uchvátí vánoční svátky, které dosud neznal. Všude vládne radost dětí, Santa Claus, jeho dárečky a štěstí dospělých. Jack by také rád obdaroval obyvatele Vánočního města a překvapil je v čase svátků něčím, co ještě nikdy neviděli a nezažili - Halloweenem! Rozhodne se jim proto zinscenovat Vánoce v haloweenském šatě. V tom mu mají pomoci jeho přátelé ze záhrobí. Obyvatelé Halloweentownu, umrlci, kostlivci, netopýři, strašidla a skřítkové se už radují, jak potěší své blízké sousedy. Ale není to tak jednoduché, jak si představovali. Unesou toho odpudivého tlusťocha Santa Clause, aby jim nepřekážel, vyrobí krásné hračky a Jack je naděluje dětem z Vánočního města ze saní tažených kostrami mrtvých sobů. Ale výsledek není uspokojivý. Děti vybalují okouzlující umrlčí lebky, přítulné žravé netopýrky či něžné panenky kostlivců - ale proč křičí hrůzou a omdlévají? Protiletadlová děla už míří na oblohu a snaží se sestřelit ten ďábelský povoz, rozsévající do nechápajících dětských srdcí zmatek a strach...

Sweeney Todd: ďábelský holič z Fleet Street

20. března 2008 v 20:07 | LucY
Režie:Tim Burton
Hrají:Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Alan Rickman, Timothy Spall, Sacha Baron Cohen
Scénář:John Logan, Stephen Sondheim, Hugh Wheeler
Kamera:Dariusz Wolski
Hudba:Stephen Sondheim
Historka o holiči, který podřezává krky svým zákazníkům, je pro Londýňany něco jako pro nás městský mýtus o černé sanitce. Nejspíš jen strašidelná povídačka, ale člověka stejně dráždí. A dráždila také Tima Burtona, který měl navíc příběh Sweeneyho Todda dokonale předpřipravený včetně hudby: od konce 70. let se totiž na Broadwayi hrál muzikál, který objasnil, že se hrdina s břitvou chce hlavně pomstít krutému soudci, který mu zničil život.
Těžko si pro Tima Burtona, režiséra, u jehož filmů se přívlastky roztomilý a morbidní navzájem vůbec nevylučují, představit vhodnější námět než právě muzikál o masovém vrahovi a jeho spolupachatelce, která mrtvoly zapéká do… ehm… masových bochánků. Na Sweeneym Toddovi se Burton zkrátka mohl vyřádit a plně využít všechny trumfy, které měl v ruce: silný příběh o pomstě a lásce, kulisy Londýna předminulého století a parádní písničky.
Johnny Depp jako zatrpklý Sweeney o svém vzteku na celý svět nezpívá žádné sladké cajdáky, ale řízné skladby s břitkými texty a komplikovanými melodiemi, co se jen tak neoposlouchají. Depp by možná ani nemusel umět zpívat: k tomu, aby byl dostatečně ďábelský, by stačil ten jeho šíleně odhodlaný výraz v očích a smutná tvář, na níž když už se objeví úsměv, pak jedině zlověstný. Jenže on to všechno navíc ještě suverénně vyzpívá. Zvládá 'plivat' sóla plná vzteku i opovržení, ještě výživnější jsou ale jeho duety. Nejlíp mu to přitom ladí s partnerkou ve zločinu Helenou Bonham Carter, jejíž sarkastická, krajně pragmatická pekařka Lovettová je nejzábavnější postavou filmu. Patřičně slizký je však i prohnilý soudce Alana Rickmana nebo falešný italský lazebník Sasha Baron Cohen - jestliže jste někdy chtěli vidět Borata brutálně trpět, máte šanci.
Když se Sweeney mazlí se svými břitvami a přidá se k němu roztoužený hlas jeho parťačky, budete dojati. Když si notuje o krásných ženách se soudcem, jemuž se chystá podříznout krk, je to zase scéna napínavá jak od Hitchcocka. Hudební čísla příběh nebrzdí a výrazná šedohnědá stylizace mu na působivosti neubírá. Naopak: strohá výprava a 'zašlé' kostýmy dají ještě víc vyniknout šíleným proudům krve tryskajícím z hrdel zákazníků. A nakonec Sweeney Todd dostane i vás.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona

19. března 2008 v 21:42 | LucY
Děj se odehrává v 19. století ve viktoriánské vesnici. Nesmělý Victor se má kvůli věnu oženit s neznámou dívkou Victorií. Ačkoli se mu do svatby vůbec nechce, s půvabnou dívkou se do sebe hned zamilují. Co se ovšem nestane? Victor při zkoušení svatebního proslovu nasadí svatební prstýnek na jakousi uschlou větev v lese a ta obživne. Mrtvá nevěsta, které tu upadne oko, tu noha nebo paže, si dělá na Victora nárok a "unese" jej do podzemí mrtvých. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky...

Waynův svět (Wayne's world)

18. března 2008 v 22:56 | LucY
Dva nerozluční a trochu potrhlí kamarádi Mike Myers a Dana Carvey vysílají na kabelové televizi svoji show, kde parodují, co se dá. Když jim jednoho dne nezávislý producent Rob Lowe nabídne tučnou smlouvu, nemohou ti dva uvěřit svému štěstí. Brzy ale zjistí, že cesta ke slávě je trnitá, plná nebezpečí a svodů... Americká komedie (1992). Dále hrají: T. Carrere, B. Doyle-Murray, L.F. Boyle, M. DeLuise a další. Režie P. Spheeris
Waynův svět je bláznivý a rozverný film, kde vedle rockových melodií a "odvázaných koček" najdete i dva nejodvázanější hostitele - Wayna Campbella a Gartha Algara. A když jim ještě druhořadý televizní pracovník nabídne tučnou smlouvu, nemohou ti dva uvěřit svému štěstí. Brzy ale zjistí, že cesta ke slávě je trnitá, plná nebezpečí, svodů a příležitostí k mejdanům. Dokáže Wayne získat city rockové bohyně Cassandry a "utrhne" i Garth dívku svých snů? Bláznivá americká komedie je považována za nejvýstřednější filmový počin roku 1992. Nízkorozpočtový snímek za 13 milionů dolarů natočila za neuvěřitelných pětatřicet dnů režisérka Penelope Spheeris.
A tady nějké songy k filmu:)


Hellboy

9. března 2008 v 10:06 | LucY
Originální název:Hellboy
Motto: V pekle ho nechtěli, tak přišel mezi nás.
Typ filmu: Akční Sci-fi
Rok výroby: 2004
Režie: Guillermo del Toro
Hrají: Ron Perlman (Hellboy) , John Hurt (profesor Broom) , Selma Blair (Liz Sherman) , Karel Roden (Grigori Rasputi) , Jeffrey Tambor , Dennison Betram , Mike Mignola , David Hyde Pierce , Ladislav Beran , Brian Caspe , James Babson , Garth Cooper , Angus MacInnes , Jim Howick , Daniel Aarsman , Alvaro Navarro , Emilio Navarro , Rory Copus , Jo Eastwood , Charles Grisham , Jan Holicek , Pavel Cajzl , William Hoyland
Hellboy (Ron Perlman) byl během druhé světové války přivolán na Zemi šíleným Grigori Rasputinem (Karel Roden), aby se stal poslem apokalypsy. Ze spárů nebezpečného zločince jej však zachránil zakladatel tajného Úřadu pro výzkum paranormálních jevů (Ú.V.P.J.) profesor Broom (John Hurt), který jej poté vychoval jako svého vlastního syna a pomohl mu rozvinout jeho výjimečné schopnosti. Hellboy se navzdory svému temnému původu zařadil k bojovníkům na straně dobra.

V Ú.V.P.J. se Hellboy stal součástí zvláštní rodiny, do níž kromě něj a Brooma patří také telepatický "mořský muž" Abe Sapien (Doug Jones) a půvabná Liz Sherman (Selma Blair), která disponuje schopností pyrokineze. Všichni dohromady tvoří hlavní obrannou linii před Rasputinem, který chce získat Hellboye zpět do své moci a využít jeho sil, aby mohl rozpoutat armageddon.

Pán Prstenů : Návrat krále

8. března 2008 v 20:35 | LucY
Originální název:The Lord Of The Rings : The Return Of The King
Motto: Nadešel čas rozhodující bitvy. Putování končí …
Typ filmu: Akční Dobrodružný Fantasy
Rok výroby: 2003
Režie: Peter Jackson
Nadchází čas rozhodující bitvy o přežití Středozemě. Putování jednotlivých členů Společenstva prstenu se dostává do poslední a rozhodující fáze. Čaroděj Gandalf, elf Legolas a trpaslík Gimli spěchají s dědicem trůnu Aragornem na pomoc zemi Gondor, která odolává ohromnému Sauronovu vojsku. Hobiti Frodo a Sam se v doprovodu Gluma snaží dostat hluboko do země Mordor, kde musí v ohních Hory osudu zničit magický Prsten moci. Jedině tak bude síla mocného pána temnot Saurona zlomena. Podaří se jim naplnit poslání Společenstva a zachránit Středozem ? A za jakou cenu ?
Hrají:
Dominic Monaghan (Smíšek):
Elijah Wood (Frodo Pytlík):
Ian McKellen (Gandalf):
Viggo Mortensen (Aragorn):
Sean Astin (Sam):
John Rhys-Davies (Gimli):
Orlando Bloom (Legolas):
Liv Tyler (Arwen):
Billy Boyd (Pippin):
Iam Holm (Bilbo Pytlík):
, Tom Chantler , Chris Edgerly , Charles Martinet
Nadchází čas rozhodující bitvy o přežití Středozemě. Putování jednotlivých členů Společenstva prstenu se dostává do poslední a rozhodující fáze. Čaroděj Gandalf, elf Legolas a trpaslík Gimli spěchají s dědicem trůnu Aragornem na pomoc zemi Gondor, která odolává ohromnému Sauronovu vojsku. Hobiti Frodo a Sam se v doprovodu Gluma snaží dostat hluboko do země Mordor, kde musí v ohních Hory osudu zničit magický Prsten moci. Jedině tak bude síla mocného pána temnot Saurona zlomena. Podaří se jim naplnit poslání Společenstva a zachránit Středozem ? A za jakou cenu ?

Pán prstenů : Společenstvo prstenu

8. března 2008 v 12:24 | LucY
Originální název:The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
Motto: Jeden prsten vládne všem, Jeden jim všem káže. Jeden všechny přivede, do temnoty sváže.
Typ filmu: Akční Dobrodružný Fantasy
Rok výroby: 2001
Režie: Peter Jackson
Hrají: Dominic Monaghan (Smíšek) , Sean Astin (Sam) , Sala Baker , Sean Bean (Boromir) , Cete Blanchet (Galadriel) , Orlando Bloom (Legolas) , Billy Boyd (Pippin) , Marton Csokas (Celeborn) , Iam Holm (Bilbo Pytlík) , Ian McKellen (Gandalf) , Peter McKinzie (Elendil) , Viggo Mortensen (Aragorn) , Craig Parker (Haldir) , John Rhys-Davies (Gimli) , Liv Tyler (Arwen) , Hugo Weawing (Elrond) , Elijah Wood (Frodo Pytlík) , Philip Grieve (Hero Orcs) , Shane Rangi , Thomas McGinty , Timothy Bartlett , Norman Forsey , Noel Appleby , Michael Elsworth , Lawrence Makoare , Brent McIntyre , Ian Mune , Cameron Rhodes , Sam La Hood , Lee Hartley
Hlavním hrdinou je hobit Frodo Pytlík, který se ve své vlastní domovině zvané Středozemě dostal do samotného centra bitvy mytických proporcí. Bude muset během svého putování prokázat, že moc přátelství a individuální odvahy dokáže úspěšně čelit i těm nejničivějším silám temnoty.
Frodova dobrodružství odstartuje dar jeho příbuzného Bilba. Od něj získá magický prsten, který Froda postaví do souboje se silami zla reprezentovanými krutovládcem Sauronem. Ten touží za každou cenu získat prsten, protože je pro něj zdrojem neomezené moci, jedině s jeho pomocí se mu může podařit zotročit lid Středozemě a stát se jeho neomezeným pánem.
Ve snaze čelit Sauronovým temným plánům, se musí Frodo spojit s několika dalšími bytostmi. Vytvoří s nimi takzvané Společenstvo složené z jeho přátel, čaroděje, elfa, trpaslíka a dalších pomocníků, se kterými se vydá na cestu na jejímž konci doufají, že se jim podaří prsten jednou provždy zničit. Jejich cesta však prokáže, že nejenom magické prsteny, ale také sounáležitost všech živých bytostí mohou dokázat netušené věci. Musí však čelit nejen nebezpečím, která na ně číhají na územích ovládaných Sauronem, ale i rozkladné moci samotného prstenu.

Filmový epos, který byl natočena podle Tolkienovy legendární trilogie se stal jedním z nejkolosálnějších počinů jaké kdy spatřily přítmí kin. Mytické události, krajiny a stvoření vzešlá z Tolkienovy fantazie, to všechno si vyžádalo čtyři desetiletí trvající vývoj filmových technologií, než jsme se dostali na úroveň, kdy je možno převést je bez úhony na plátno.
Film Pán prstenů, který napsal, režíroval a produkoval Peter Jackson je prvním dílem trilogie, jejíž další dva díly byly v zájmu zachování integrity příběhu natočeny spolu s tím prvním. Brzy proto budou následovat další dva díly: Dvě věže a Návrat krále.

Pán Prstenů: Dve veže - The Lord of the Rings: The Two Towers

8. března 2008 v 12:05 | LucY
Originální název:The Lord of the Rings: The Two Towers
Motto: Válka s Mordorem ještě zdaleka není vyhraná …
Typ filmu: Akční Dobrodružný Fantasy
Rok výroby: 2002 Režie: Peter Jackson
Hrají: Dan Hennah , Henry Mortensen , Saen Bean (Boromir) , Dominic Monaghan (Smíšek) , Bruce Allpress (Aldor) , Sean Astin (Sam) , Sala Baker , Cate Blanchet (Galadriel) , Orlando Bloom (Legolas) , Billy Boyd (Pippin) , Jed Brophy , Brad Doufif (Grim Wormtongue) , Calum Gittins , Bernard Hill (Theoden) , Bruce Hopkins (Gamling) , Nathaniel Lees , John Leigh , Robbie Maqasiva (Mauhur) , Ian McKellen (Gandalf) , Viggo Mortensen (Aragorn) , Craig Parker (Haldir) , Robert Pollock (Mordor Orc) , John Rhys-Davies (Gimli) , Liv Tyler (Arwen) , Karl Urban (Eomer) , Hugo Weaving (Elrond) , Elijah Wood (Frodo Pytlík) , Philip Grieve (Hero Orc) , Phillip Spencer Harris , Sam Comery
Druhý díl filmové ságy o nebezpečném putování jehož cílem má být zničení prokletého Prstenu moci začíná tam kde první skončil. Po smrti Boromira a rozpadu Společenstva se cesty jeho členů rozdělily. Hobbit Frodo se svým sluhou Samem putují s Prstenem do Mordoru a Aragorn s elfem Legolasem a trpaslíkem Gimlim se vydávají po stopě skřetů, aby osvobodili z jejich zajetí hobbity Smíška a Pippina. Mezitím však sílí moc temného pána Saurona, který se spojil se zrádným čarodějem Sarumanem a společně upínají všechny síly k získání Prstenu. Naše hrdiny tak čeká ještě dlouhé putování a mnohé nástrahy, než se jim podaří Prsten moci jednou provždy zničit …
 
 

Reklama