[..Styly..]

Umění: Malířství

13. října 2008 v 18:28 | LucY
Napíšu sem něco o tomto termínu, protože mě malování fascinuje, inspiruje a baví.

Malířství je pochopitelně řazeno do výtvarného umění, které je také jedno z nejdůležitějších. Požívá se k němu jednoduše něco co barví a něco na co se dá, to co barví, použít. Vhodné povrchy jsou papír, zeď nebo třeba plátno. Ten kdo tuto činnost provozuje se nazývá malíř. Ale nemůže si takhle říkat každý. Jde jen o lidi, kteří se malováním živí. Je dokázáno, že historie malováníje šestkrát delší než historie psaného jazyka.

Pudle techniky se malířství dělí na:
- fresco (na morko)
- secco malba (nasucho)
- mozaika (může být na zdi i na zemi)
- sgrafitti (škrábání do dvouvrstvé zdi)
- graffiti
- olejomalba, tempera, enkaustika, akverel, kvaš atd.

Podle námětu se dělí na:
- náboženské obrazy
- historické
- portréty, autoportréty
- krajina, zátiší (mrtvá příroda)
- žánrový námět - sociální tematika (lidé, život)
- alegorické
- abstraktní, nefugurativní malby, ornamentrní - dekorativní

Tady obraz, který znají snad všichni žijící pochodující po zemi:
Mona Lisa
Leonardo da Vinci
1503 - 1506


zdroj:http://cs.wikipedia.org přepsáno mou rukou

Gothic móda a styl

13. září 2008 v 14:40 | LucY
Gothic je způsob života, myšlení, oblékání, líčení. Gothic lidi mají rádi temnotu, hřbitovy a tak nějak vše co je spojováno se smrtí. Zní to jak, kdybych tu popisovala nějaké pesimistické lidi, kteří by se měli jit léčit, gothici, ale nejsou ,,smutní a zakompenzovaní". Jen jejich styl tak vypadá. Naopak umějí být optimističtí a veselí, stejně jako každý normální člověk. Gothici hledají krásné věci v tom, čeho se jiní děsí nebo co se jim nelíbí. Proto je tento styl často lidmi odsuzován. Nikdo se gothicem nestane jen tak ze dne na den. Pravý gothic se jím už rodí. Gothici, i když vypadají pro některé děsivě, nejsou špatní lidé, mají takovou vlastnost, že dokáží brát člověka takového jaký je, aniž by ho odsuzovali za to jaké nosí oblečení, jak je chytrý, popřípadě hloupý.
Víra - Na první pohled to vypadá, že převážná většina gothiců jsou satanisti, ale opak je pravdou, převážná většina gothiců je bez víry a pokud, tak spíše křesťané.
Oblečení - U hodně gothiček není nezvyklostí nosit korzety. Hodně se nosí samet, kůže a krajky. Nejobvyklejší barvou je černá, ale i fialová, temně modrá a třeba i krvavě červená není výjimkou. Boty se mezi gothici většinou nosí kožené a velké a těmi nejlepšími, které mají obě dvě vlastnosti, jsou glády.
Doplňky - Častým doplňkem bývá stříbrný přívěsek, ať už kříž či pentagram nebo něco jiného. Pak také stejně jako v punku se nosí obojky, pásky, stahováky a plno dalších s kovovými hroty a pyramidami.
Click na CČ

Punk móda a styl

13. září 2008 v 13:41 | LucY
Anglicky toto slovo znamená výtržník. Punk začal pomalu ale jistě vznikat a rozšiřovat se v 70. letech v Anglii. Punkeři mají odpor vůči nacismu, komunismu, rasové diskriminaci, politice,...Mezi punkery se často setkáte s merihuanou..
V každé části oděvu punkera se skrývá nějaký smysl a ideologický význam.
Punkeři se snaží odlišit od ostatních. A to se dá nejlépe vzhledem.
Vlasy - Punkeři mají hodně často vyholené hlavy, ale ne zas tak, aby vypadali jako skinheadi, prostě různé nezvyklé střihy. Však převažuje číro, což je celá hlava vyholená, jen zůstává pruh uprostřed. Jejich vlasy - či zbytky co maji na hlavě - mívají často obarvené, ať už na červenou, černo, blonďato, tak i různými, ne moc tradičními, barvami.
Doplňky - Hodně často na punkáčích uvidíte obojky s pyramidami, pásky s pyramidami, vesty s pyramidami.. No prostě hodně pyramidy a kovové hroty;). Často punkery zdobí i nějaký piercing a tetování.
Click na CČ
 
 

Reklama